Auto24 blogi

3 hobiautot 1990ndatest: Opel, Buick või Jaguar?

Fotod: auto24.ee

Kiire pilk huvitavate autode maailma ja ongi jälle kolm kandidaati olemas. Igaüks erinev omamoodi. Küsimus on, et kas mõni neist on ka sinu moodi?

Opel Omega, 1989

Mootor: 2,0 l R-4, 85 kW
Hind: 2290 eurot

Võib ehk tunduda üllatav, aga kõik vanad Opelid polegi lõpuni sõidetud. Näiteks see 1989. aasta Omega näeb tõepoolest kobe välja. Müüja sõnul autol roostet pole ning hiljuti tehti sellele ka suur hooldus, mille käigus vahetati välja hammasrihm, käigukastiõli jne.

Vana Omega oli mäletatavasti ruumikas auto. Varustust polnud aga üldjuhul kuigi palju, kuid sellel on näiteks automaatkäigukast ning esiustel elektrilised aknad.

Buick Riviera, 1993

Mootor: 3,8 l V-6, 130 kW
Hind: 8000 eurot

1990ndate aastate alguse Ameerika autod on väga omapärased. Need pole veel päriselt jõudnud klassikalise „USA raua“ staatusesse, kuid võrreldes näiteks sama ajastu Euroopa või Jaapani autodega tunduvad ikkagi kuidagi väga teistsugused. Võib-olla et isegi vanamoodsamad, kuigi oma aja kohta moodsat tehnikat leidub neil tegelikult palju.

Selgi Rivieral on elektrooniline näidikutepaneel, rääkimata ohtratest elektrilistest lisadest. Kupeekere ei tähenda aga kaugeltki sportlikku autot.

Jaguar XKR, 1999

Mootor: 4,0 l V-8, 267 kW
Hind: 15 000 eurot

XK tõstis omal ajal Jaguari luksuslike kupeede seas uuesti pildile. Tavaline XK on sportlik, ent selle tippversioon XKR, mis varustati neljaliitrise kompressormootoriga, on tõesti erakordselt kiire. Spurt „sajani“ kestab vaid 5,2 sekundit.

Auto paistab kuulutuse järgi väga hästi hoitud ning läbisõiduks märgitakse 125 000 kilomeetrit. 15 000 eurot on enam-vähem sama hind, mida küsitakse selliste autode eest ka Saksamaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.