Auto24 blogi

3 hobiautot: soodne Audi, haruldane ameeriklane ja ülivõimas Lexus

Fotod: auto24.ee

Kiire pilk müügiportaali leidis taaskord hobiauto kandidaate, mis erinevad üksteisest oma olemuselt ja hinnalt nagu öö ja päev. Aga üks ühine joon neil siiski on – kõik nad on tänavapildis kas haruldaseks jäänud või lausa ainukesed eksemplarid.

Audi 80, 1994
Mootor: 2,0 l R-4, 85 kW
Hind: 1490 eurot

Vana hea Audi 80 tekitab nostalgiat ilmselt paljudes, sest kunagi oli see Eesti üks popimaid sõidukeid. Kuna nende suurest hulgast on säilinud ka väga häid eksemplare, võib 80 sobida mõnusaks vana kooli hobiautoks.

Pildil oleva auto kohta räägib müüja ilusat juttu. See on toodud 2006. aastal Saksamaalt, ostetud seal Audi esindusest (läbisõit oli 166 333 km). Eestis on olnud üks omanik (vanem meesterahvas), talvel pole kasutatud. 2000 km tagasi on vahetatud hammasrihm jpm. Roostet ei ole, rehvid on uueväärsed. Sõiduk on väga heas korras.

Oldsmobile Aurora, 1995
Mootor: 4,0 l V-8, 186 kW
Hind: 13 500 eurot

Ülimalt stiilne, haruldane, võimas ja luksuslik Oldsmobile Aurora on omaaegsetest Ameerika autodest üks Autolehe lemmikuid. Antud juhul kaunistab seda veel eriti äge värv ning ilmselt on tegu ka väga korraliku autoga.

Šveitsist toodud Aurora läbisõiduks märgitakse ainult 135 000 kilomeetrit ning müüja lubab, et auto on tehniliselt üle kontrollitud ning et see on väga hästi säilinud. Kaasa saab talverehvid.

Lexus GS F, 2018
Mootor: 5,0 l V-8, 351 kW
Hind: 56 990 eurot

BMW M5 ja AMG-Mercedeseid teavad kõik ning neid on suhteliselt palju, aga Lexuse suure sedaani sportversioon on ülimalt haruldane – näiteks mobile.de-s on neid müügil ainult kaks – ning jõuab varem või hiljem mõnda autokollektsiooni.

Arvatavasti on tegu ainsa uuena Eestisse müüdud GS F-iga, ka on see ainus selline Lexus, mis praegu Eestis arvel on. Auto läbisõit on 66 000 kilomeetrit ja sel on olnud üks omanik.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.