Auto24 blogi

3 maitsekat Mercedest vähem kui 10 000 euro eest

Fotod: auto24.ee

Mercedes on noobelmark, mida saab osta ka vähem kui tuhande euro eest. Sellisel juhul on ilmselt kadunud küll kogu noobel ja jäänud alles ainult liikur, mille järgmine sihtpunkt on metalli kokkuost.

Mõned tuhanded eurod üles poole on aga päris maitsekaid valikuid. Leiab nii grandioosset luksust kui ka autosid perioodist “langzeitauto” ehk siis igiliikureid, mis hea omaniku käes võiks sõita ilmselt miljoneid kilomeetreid. Tegime väikse valiku.

Mercedes-Benz E 320, 1994. aasta

See W124 põlvkonna auto on justnimelt üks igiliikuritest, kui seda kenasti hoitud on. Kuulutuse järgi tundub, et potentsiaali nagu oleks. Tootmisperioodi lõpuaastatest pärit auto mootoriks on valiku üks võimsamaid, 231-hobujõuline rida-6 mootoriga versioon.

Müüja sõnul on nii kere kui ka tehnika heas korras. Esimest väidet on esmakontrollis lihtne selgeks teha, teise jaoks ilmselt peaks kindlasti mõne spetsialisti kaasama. Kui kõik ongi nii, siis on 5200 euro eest autot veel pikaks ajaks.

Mercedes-Benz S 600, 1994. aasta

Kuidas oleks peaaegu sama raha eest poole rohkem autot? Vähemalt mootori mõttes. V-12 mootoriga lipulaev on saadaval kõigest 7000 euro eest. Võimsust on autol 395 hobujõudu ja kütusekulu… no sellest härrasmehed ei räägi.

Oluline on auto seisukord. Tundub, et seda on hoitud hobiautolikult ning välja on toodud, et 70 000 km tagasi on tehtud suurem mootoriremont. Samuti töötavad kõik rohked elektrilisad. Selline auto, heas seisukorras, ei tohiks ajaga enam palju odavamaks minna.

Mercedes-Benz 230E, 1982. aasta

Veel vanem, veel vastupidavam! Vähemalt nii räägitakse W123 põvkonna kohta. Lausa nii, et ühe riigi valitsus keelas need ära. See konkreetne auto, arvestades vanust ja välimust, on ilmselt üks nendest.

Hind 5000 eurot võib tunduda nii vana auto eest päris palju, aga kui lugeda, mis autoga tehtud on, siis on pigem vastupidi. Kere on korras ja uuesti värvitud, sõidetud ainult suvel, renoveeritud on muidki detaile. Seega juba valmis hobiauto, millega ilmselt suurt vaeva ei pea nägema. Puuduseks on muidugi see, et talveks peaks sellise kindlasti hoiule panema, mitte soolases lumes sõitma.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.