Auto24 blogi

3 youngtimerit, millega nädalavahetusel Laitsesse kogunemisele sõita

Fotod: auto24.

Kättejõudval laupäeval võtab juba viiendat korda Laitse RallyPargis aset autokogunemine Youngtimer Camp, mida väisavad vähemalt 25-aastased autod. Tänavu peab osalemiseks auto olema toodetud hiljemalt 1996. aastal. Kui autot veel minemiseks pole, võib ehk omale sobiva sõiduvahendi leida just allolevast nimekirjast.

BMW 540, 1995

Mootor: 4,0 V-8 210 kW Hind: 9000 eurot

BMW 5. seeria kolmas põlvkond (E34) on viimaste aastatega muutunud tõeliselt haruldaseks ning ihaldusväärseks hobiautoks. Mõne üksiku ellujäänud auto võib kätte saada isegi taskukohase hinnaga, ent seljuhul tuleb lõivu maksta keretööde või muude probleemide arvelt.

Väärt mugavust ning omal ajal väga häid sõiduomadusi demonstreerinud “baierlasele” pakuti nii nelja-, kuue- kui ka kaheksa silindriga mootoreid. Meie valisime kuulutuste virnast välja just selle, 1995. aastal toodetud 4,0-liitrise V-8 mootoriga variandi, mis kombineeritult oma valge värvi ning heleda nahksisuga on tõeline pilgupüüdja.

Omaniku sõnul on tegu ka täiesti heas sõidukorras ning roostevaba kerega sõidukiga, mis toimib kenasti ka investeeringuna. Hinnaks küsitakse 9000 eurot.

Toyota RAV4, 1995

Mootor: 2,0 R-4, 95 kW Hind: 2390 eurot

Toyota RAV4 linnamaastur vallutab tänapäeval müügiedetabelite tippusid, aga pole just sünonüümne põnevusega. Eelmise sajandi lõpukümnenditel aset lähenesid jaapanlased autodele aga pisut teisiti, seda ka RAV4 puhul.

Demonstreerime seda selle vähelevinud 1995. aasta RAV4 näitel, mis on kaheukseline ning mis paistab välja tänu oma sinisele värvile ning põnevatele kolmekodaralistele velgedele. Pisike nelikveoline maasturihakatis sobib väga hästi nii rannapeole sõitmiseks kui ka youngtimer ürituste väisamiseks.

Toyotal on vahetatud summuti, õli, küünlad, puksid ning palju-palju muud. Vigadest mainib omanik küljekarpe ning tagatiibade plastiku alust piirkonda, kus elutseb rooste. Hinnaks küsitakse 2390 eurot.

Mercedes-Benz 300E, 1991

Mootro: 3,0 R-6, 162 kW Hind: 6500 eurot

Igiliikurina tuntud W124-põlvkonna Mercedese E-klassi puhul kehtivad samad põhimõtted, mis eelmainitud E34 puhul. Müügiportaale sirvides vaatavad vastu üllatavalt kõrged hinnad ning autode saadavus pole enam just see, mis oli paar aastat tagasi.

Kui modifitseeritud autoga kulgemine tükki küljest ei murra, siis on youngtimer ürituse jaoks nimetatud 1991. aasta 300E ideaalne. Autol on coilover vedrustus, uued kõlarid, mahedam väljalase ning ägedad retrohõngulised valuveljed. Salong tundub nõndasamuti olevat väga hästi säilinud

Kuulutuse põhjal onMercedes toodud 2016. aastal Lõuna-Saksamaalt, kus autol oli seni olnud vaid üks omanik. Mis kõige tähtsam, siis omaniku sõnul rooste puudub! Hinnaks küsitakse 6500 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.