Auto24 blogi

4 praktilist kasutatud autot, millel on üle 600 hobujõu

Fotod: auto24.ee

Ilmselt kõik, kes nüüd sellele loole klõpsasid, saavad aru, et sõna praktiline on tegelikult väga rasvastes jutumärkides. Aga siiski, kui hing karjub Clarksoni häälega “Power!” ja mõistus nõuab vähemalt nelja istekohta ning mingitki igapäevast kasutust, siis mida osta? Valikut õnneks on.

Mercedes-Benz S 65 AMG

Kõigest 23 000 euro eest (mis on umbes 10 korda odavamalt kui uuena) saab omale ruumika tagaistme, korraliku pagasiruumi ning mugavate sõiduomadustega luksussedaani. See on siis mõistusele. Hingele on kapoti all turbodega V-12, millel 612 hobujõudu ja kõik see läheb tagasilda.

Rehve, kütust, trahve – ilmselt saab selle autoga kõike maksta. Ka hooldusarveid ja remonte. Aga need kõrvale jättes, siis pereautoks ju paras küll!

Audi RS 6

Ilmselt kõige silmatorkamatum võimalus omada 760-hobujõulist V-10 mootoriga autot. Ja universaalkere ning nelikvedu on maailma kõige praktilisem asi üldse! See ilmetu valge värv on kirss tordil. Tegemist ei ole muidugi tehaseseades RS 6’ga, vaid tuunitud versiooniga.

Palju lisainfot auto kohta ei ole, aga 19 900 eurot ning 300 000 km läbisõitu tähendab, et tõenäoliselt võiks olla kuskil eraldi konto jooksvateks kuludeks. Noh, aknapesuvedelikku ju ikka kulub.

Jeep Grand Cherokee SRT Supercharged Edelbrock

“Heliseva muusika” filmist seda laulu mäletate, et “Edelbrock, Edelbrock, every morning you greet me”? Noh, tegelikult oli seal küll Edelweiss, aga täitsa kindel võib olla, et kui see 6,4-liitrise HEMI mootoriga Jeep, millel Edelbrocki ülelaadimine ja 620 hj hommikul käima panna, tervitab see kõiki ümberkaudseid.

Suur ja ruumikas maastur on ju vägagi praktiline auto pere- ja töösõitudeks. Tavaliselt me küll püüame piirduda Eestis asuvate autodega, aga kui häda suur, kannatab ka Lätis ära käia.

Ferrari FF

Ferrari ja praktiline, et mida me suitsetame siin? Vaadake täpsemalt – taga on kaks täiesti kasutatavat istet, kuhu on tänu suurele uksele mugav pääseda. Autol on nelikvedu ja mõistliku suurusega pagasiruum. Praktiline ei pea ju tähendama kaubikut.

Kaasnevad nähtused on V-12 mootor, 661 hobujõudu ja 25-liitrine kütusekulu linnas. Samas on hind “kõigest” 110 000 eurot, mis Ferraride maailmas on sisuliselt säästukas. Boonuseks väga hea ajalugu. Pereauto pole kunagi olnud nii seksikas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.