Auto24 blogi

5 väikest, aga see-eest lõbusat autot

Fotod: auto24.ee

Kui sul pole vaja vedada suuri rahvahulki või küttepuid, siis naksakas väikeauto võib olla üllatavalt mõistlik valik. Lihtne linnas igapäevaseid asju ajada ja kui leiad linnast väljas õiged kurviteed, siis on rõõmu rohkem kui arvata oskad.

Väikeste, lõbusate ja/või kiirete autode valik, mille hind oleks mõistlik, ei ole Eestis üldse suur. Need viis võiks anda õige helistiku ja taktimõõdu kätte küll.

Peugeot 205 Cabrio, 1989. aasta, 1899 eurot

Alustame rahulikult. See 205 ei ole kiire auto, aga selle eest lõbus. Vaadata on tore ja ilmselt püüad Pärnu rannapargis või Lahemaa rannaparklates kõvasti pilke.

Foto: auto24.ee

Lisainfot auto kohta ei ole, aga piltide järgi tundub täitsa korralik auto olevat. Võttes arvesse, et tühimass on kõigest 860 kg, siis pole see 44-kilovatine mootor ka midagi väga traagilist.

Mitsubishi Colt CZT Turbo, 2006. aasta, 2500 eurot

Mitte kõige tagasihoidlikuma välimusega, samuti mitte võib olla iludusvõistluse võitja, aga sellises pisikeses putukas on peidus 110-kilovatine mootor. Originaalis, aga seda on veel järgi aidatud ning jõudu on lausa 140 kilovatti.

Foto: auto24.ee

Lisaks on just värskendatud pidureid, autol on tugev põhjakaitse ning väidetavalt korralikult hooldatud. See kõlab ikka kangesti auto moodi, mis lausa nõuab, et teda kuhugi ringrajale viidaks.

Volkswagen Lupo GTI, 2001. aasta, 6543 eurot

Tõeliselt haruldane auto, mille hinnad ilmselt enam ei lange ja välismaal on kõrgemadki. Volkswagen Golf GTI on hea auto, Polo GTI on ka hea auto ja Volkswagen suutis seda teha ka oma kõige väiksema autoga Lupo.

Foto: auto24.ee

1,6-liitrine mootor, 92 kilovatti ja 980 kg tühimassi. Autot on väga hästi hoitud ning müüja lisatekst on samuti päris veenev. Ja neil hetkedel, kui meel on rahulik ja gaasijalg kerge, on tegemist lihtsalt ilusa ja kvaliteetse Volkswageniga.

Renault Clio RS, 2007. aasta, 5200 eurot

Renault oskab kiireid luukpärasid väga hästi teha ning see Clio on selle hea näide. 145-kilovatine mootor, mitmed paremaks tehtud sõlmed ja äge välimus.

Foto: auto24.ee

Müüja lisainfost võib järeldada, et autot pole ilmselt hooletusse jäetud. Lisaks on rahulikemate hetkede jaoks autos ka hea helisüsteem.

Mazda MX-5, 1994. aasta, 6500 eurot

Väike, lahtine ja väga heade sõiduomadustega. Mazda väikese rotsteri kapoti all ei ole väga võimas mootor, aga manuaalkast, tagavedu ja alla tonni tühikaal pakuvad legendaarset sõidurõõmu.

Foto: auto24.ee

Konkreetne auto näeb ka päris edev välja. Tänavatele saamiseks tuleb läbida ülevaatus, aga kas sellega võib ka probleeme tekkida, kuulutusest välja ei loe. Numbrimärk autoga kahjuks (või õnneks) kaasa ei tule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.