Auto24 blogi

Erilised Põrnikad: kolm väga head Volkswagen Beetle’it, millega suve tervitada

Fotod: auto24.ee

Beetle on selles mõttes hea hobiauto, et tänu nende hiigelsuurele tootmisarvule on ainuüksi Eesti turul võimalik osta klassikaline Põrnikas nii 20 000 kui ka 4000 euro eest. Kui pilk piiride taha visata, on valik veelgi suurem.

Seekord valisime Eesti kuulutuste seast välja just nimelt tipuotsa autod, millega on juba kogu vaev ära nähtud ning sealt veel sammuke edasigi mindud. Odavad need ei ole, aga tõenäoliselt küsitavat hinda väärt.

Volkswagen Beetle, 1957

Tundub, et tegemist on täielikult restaureeritud autoga, mille dokumentatsioon on olemas ehitusaastast alates. Toodud 2014. aastal Rootsist, 2020. aastal pandud uued piduri trumlid, plekid, silindrid, klotsid ja käsipiduri tross. Auto on täiesti sõidukorras ja asub Tallinnas, Volkswagen Mölleri müügisaalis.

Volkswagen Beetle, 1966

Uuena Soomes registreeritud auto. Alates 1998. aastast on talveperioodil seda autot garaažis hoitud ja alates maist septembrini on autot kasutatud lühikesteks autosõitudeks. Igal aastal on auto läbinud hoolduse ja tehnoülevaatuse, välja arvatud 2015. aasta, mil autole tehti kapitaalset kereremonti. Auto mootorit on hoitud originaalkonditsioonis.

Volkswagen Beetle, 1957

Sellel autol on tehtud kuulutuse järgi hinnates väga põhjalik mootori ümberehitus ja auto on väga palju võimsam kui originaalis. 180-hobujõulisele mootorile on pandud ka vastav pidurisüsteem ja veermik. Vahetatud osade nimekiri on igatahes väga pikk.

Auto on Soomest toodud ja 2019-2020 on tehtud suur ehitus. Põrnikas on ainult ilusate ilmadega sõidetud ja regulaarselt ja korralikult hooldatud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.