Auto24 blogi

Kolm stiilset retro-Volvot, mis sobivad hästi hobiautoks

Fotod: auto24.ee

Eestlased ja Volvo on alati käsikäes käinud. Nende autod on mugavad, töökindlad ja turvalised, ühtlasi on neid ka tootjariigist üpriski mugav siia tuua. Rootsi autotootja ajalugu on aga väga põnev ning aeg-ajalt sattuvad siia ka mõned nende tõeliselt unikaalsed ja põnevad mudelid.

Volvo 780 Bertone, 1987

Mootor: 2,8 l V-6, 105 kW
Hind: 5400 eurot

Põhjamaiselt kargel Volvol ning kuulsal Itaalia kereehitajal Bertonel käis hoogsalt eelmise sajandi lõpukümnenditel koostöö, mille tulemusel valmisid mõned autoajaloo kõige kaunimad ja unikaalsemad sõidukid. Erandiks pole ka see Volvo 780 Bertone kupee.

Tehniliselt Volvo 760 peal põhinev auto mängis erilise välimuse ning kauni interjööri peale. Kokku toodeti seda aastatel 1985-1990 ning 8518 ühikut, tehes sellest üpriski haruldase sõiduki.

See 1987. aastast pärinev Bertone kupee on tehniliselt sõitvas seisukorras, ent vajab müüja sõnul kindlasti restaureerimistöid. Hinnaks küsitakse 5400 eurot.

Volvo 242 L, 1976

Mootor: 2,0 L R-4, 66 kW
Hind: 6000 eurot

Volvo 200-seeria autod on kuulsad ja ihaldusväärsed, sobides klassikutena ühtaegu nii kauniteks pühapäevasõitudeks kui ka mitmekülgseks platvormiks, mida modifitseerida ja tuunida. Selles kuulutuses käsitletav auto on üks hinnatumaid, nimelt kupeekerega versioon.

Seda 1976. aastal toodetud Volvo 242 L iseloomustavad hea tehniline seisukord, madal läbisõit ning hästi säilinud kere.

Kuulutuse andmetel on auto toodud Soomest ühe tõelise Volvofanaatiku käest, kes “tellise” eest kenasti hoolitses ja selle seisukorda aja jooksul vaid paremuse poole suunas. Kuigi tegu on 45 aastat vana autoga, on sõiduk veel originaalvärviga mis tundub piltide põhjal olevat väga hästi säilinud. Ka tehnika on omaniku sõnul kenasti töökorras.

Volvo P1800 ES, 1973

Mootor: 2,0 L R-4, 91 kW
Hind: 6200 eurot

Siinmainitud sõidukitest üks stiilsemaid on kindlasti see Volvo P1800 kaheukseline universaalkerega variant ES. Säärast keretüüpi võib kirjeldada ka inglisekeelse terminiga shooting brake või kodumaiselt “laskepidur”.

Tumeroheline värv, pruunid nahkistmed ning suur klaasist tagaluuk annavad legendaarsel Volvo P1800 kupeel põhinevale autole tõeliselt unustamatu ilme.

Muidugi, tegu pole päris ideaalses korras autoga ning omaniku sõnul on see pigem liikumisvõimeline projektiauto. Keevitamist vajavad nii küljekarbid, põhi, tagaluugi ümbrus kui ka ukseservad. Kes omale põnevat Volvot hobiautoks ja nokitsemiseks otsib, võib kindlasti selle masina poole vaadata. Hinnaks küsitakse 6200 eurot

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.