Auto24 blogi

Linnamaasturid: 3 põnevat ja kiiret džiipi Jaapanist

Fotod: auto24.ee

Linnamaasturid. Tänaseks on neist saanud kõige populaarsem autotüüp üldse ning kui endale ühte tahta, võtab valik silme eest kirjuks. Paraku ei leidu põnevaid linnamaastureid just palju, eriti uuemate autode seas. Seetõttu kitsendasime oma otsingut päris põneval moel ning leidsime minevikust kolm Jaapani päritolu linnadžiipi, mis peaks sõidurõõmu pakkuma küll.

Mitsubishi Outlander, 2006

Mootor: 2,0 R4 turbo, 242 kW
Hind: 7999 eurot

Alustame kohe kõige unikaalsema ja erilisema autoga. Tsiteerides juttu müügikuulutuses, võib selle auto kokku võtta nii – kui süda ütleb Evo, aga rahakott Outlander. Aastatel 2003 – 2006 toodetud Mitsubishi Outlanderist ametlikult “Evolution” versiooni ei valmistatud, küll aga tehti Lancer Evolutioni kaheliitrise turbomootoriga (küll pisut vähem võimsamana) versioon Turbo-R.

Käesoleva autoga on mindud aga veelgi kaugemale. Võimsust on tõstetud ning välimust on samuti kaunimaks lihvitud. Müüja sõnul on kõik modifikatsioonid kas jõudlusele suunatud või pärinevad kuidagi moodi Mitsubishilt endalt. Lisaks linnamaasturlikele omadustele on see Outlander tõesti hea hunt lambanahas. Hinnaks küsitakse 7999 eurot.

Mazda CX-7 Turbo, 2007

Mootor: 2,3 R-4 turbo, 191 kW
Hind: 4500 eurot

Tänapäeval toodab Mazda vabalthingavate mootoritega stiilseid ja asjalikke sõidukeid. Veel kümmekond aastat tagasi võis Hiroshima autotootja repertuaarist leida aga hoopis hullumeelsemaid asju, näiteks rootormootoriga sportautosid või võimsate turbomootoritega linnamaastureid.

Keskendume siinkohal viimasele, Mazda CX-7 linnamaasturile, mida liigutab 2,3-liitrine forsseeritud neljasilindriline. Munakujulise välimusega krossover sööstab alla 8 sekundi ning suudab tabada 210 km/h tippkiirust. Nagu ka eelnev Outlander, saab siin samuti käike vahetada manuaalselt.

Omaniku sõnul on auto ajalugu dokumenteeritud ning seda on hooldatud ainult esinduses. Vigadest võib mainida roostetäppe, ent lisainvesteeringuid kuulutuse põhjal auto ei vaja. Hinnaks on määratud 4500 eurot.

Subaru Forester XT, 2006

Mootor: 2,5 l B-4 turbo, 169 kW
Hind: 4800 eurot

Kui nimekirjas on välja toodud Mitsubishi Outlander, ei saa mainimata jätta ka kuulsat Subaru Foresteri. Vanemate turbomootoritega Foresteride näitel on tegu vaieldavalt isegi põnevamate hobisõidukitega, kui näiteks sama ajastu Impreza WRX mudelid. Praktilisus, nelikvedu, kliirens, kena kastilik välimus ning boksermootri dramaatilisus on peaaegu et ideaalse linnamaasturi elemendid.

Tähis “XT” märgibki ühte Foresteri sportlikku varustustaset, ent see on siiski üks aste allpool haruldasest, vaid Jaapani siseturul pakutud võimsast ja kiirest Forester STi sportversioonist.

Selles kuulutuses müüdav XT on küll automaatkastiga, ent vaevalt see liialt auto iseloomu pärssima hakkab. Auto tundub olevat hästi varustatud ning selle ülevaatus kehtib selle aasta sügiseni. Hinnaks küsitakse 4800 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.