Auto24 blogi

Seikle stiilselt: 4 maasturit, 3 ust ja pool katust

Fotod: auto24.ee

Kolmeukseliste ja lühikese kerega džiipidel on mingi eriline koht maasturisõprade südames. Kuigi vähem praktilised, siis selle võrra erilisemad ja lisaks on teatud oludes ka parema läbivusega ning ei jää nii kergelt põhja peale kinni.

Aga kui elustiili ja erilisusega juba nii kaugele minna, siis teeme sammu veel edasi ja võtame katuse ka maha, või enamiku puhul vaid pool katust. Allpool toodud kolmel autol on kõigil mahakruvitav kõvakatus. Jah, kaasa seda ilmselt võtta pole mõistlik ja kui sadama hakkab, siis noh, kahju on tagumisel istmel reisjatest, aga see ongi seiklus!

Mitsubishi Pajero, 1990

Kandiline, bensiinimootoriga ja lihtne. Auto on müüja sõnul täiesti sõidukorras ja kõik mis küljes töötab nii nagu peab. Ka nelikvedu toimib hästi. Vähem kui 1000 km tagasi vahetatud plokikaane tihed ja teostatud kaane lihvimine. Samuti sai vahetatud küünlajuhtmed, küünlad ja jagaja kaas. Autot uputamas ja niisama lõhkumas käidud pole.

Müügi põhjuski täiesti arusaadav. Kui ikka kasutust ei leia, siis pole mõtet heal asjal lasta niisama seista. Vähem kui 2000 euro eest seiklusautot ju küll!

Opel Frontera, 2002

Natuke ümaram, natuke moodsam ja veidike ka kallim. 3500 eurot toob sulle täitsa kena välimusega Opeli maasturi. Piltide järgi seisukorra hindamine on muidugi riskantne, aga esmamulje on hea. Kahjuks pole mingit lisainfot antud, seega raske rohkem arvata midagi.

Suzuki Samurai, 1986

Kahtlemata üks erilisemaid kolmeukselisi, mis hetkel müügis. Üle 30 aasta vana Samurai on korda tehtud ja võiks isegi öelda, et natuke edevamaks muudetud. Sellega väga mutta ilmselt ei tahagi ronida ning pigem rohkem mereranda.

Mitte muidugi väga lähedale, ikka seaduse piirides. Samas, ilmselt keegi väga isegi ei pahandaks, kui sa seal just ei kihuta või kütust vette ei tilguta, sest auto on ilus. Ja hind on ka vastav ehk 6900 eurot.

Jeep CJ Wrangler, 1985

Lahtist ja lühikest maasturit otsides ei saa ümber Jeep Wranglerist. Valik on kuulutuste hulgas suur, aga me võtsime sealt ühe kõige erilisema.

Vana küll, aga väga põhjalikult renoveeritud robustne ja legendaarne AMC Jeep CJ7. Nagu müüja ütleb, siis “mugav ei ole ja käed saab õliseks”. 2017-2018 võeti auto pulkadeks ja läbis värskenduskuuri. Olemas hardtop, bikinitop ja täisuksed. Lisaks veel hästi palju parendusi ja edasiarendusi, mida siinkohal kirjagi panema ei hakka.

Hind on ka korralik 11 000 eurot, aga kui sul see on olemas, siis vaja on ainult mulletit ja lohmakat pintsakut ning oledki kohe ükskõik millises 1980ndate action-filmis või seriaalis!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.