Auto24 blogi

Sõida nagu ülemus: 3 kasutatud autot, mille tagaistmel maailma vallutada

Fotod: auto24.ee

Su elus on tähtsamatki teha, kui roolis istuda, fooritulesid jälgida ja möödasõiduvõimalusi otsida? Rahad tahavad liigutamist, kõned tegemist. Sinu koht on tuusalt tagaistmel. No vaatame siis sulle midagi erilist.

Cadillac Fleetwood, 1977
Mootor:
7-liitrine V8
Hind: 25 000 eurot

Selle auto mootor on napilt suurem kui jooksvate meetrite arv. 7-liitrine jõuallikas peab edasi viima 6,2meetrist autot, mis tühjana kaalub 2,2 tonni. Täispikas nimes on müüja kasutanud ka sõna Limousine, seega on meilgi paslik seda limusiiniks pidada.

1980ndate teleseriaalides liikusid sellistega peamiselt väga pahad inimesed või vähemalt moraalselt küsitava kompassiga. Tänapäeval ei pea niimoodi lahterdama. Vanust ja stiili on Cadillacil juba nii palju, et sobib ka ausale inimesele.

Piltidel näeb auto väga hea välja ja müüja poolt soovitud päris korralik hind annab alust aimata, et äkki ongi päris hea variant? Praktiline ka. Istekohti on ametlikult kaheksa (!), seega saab väiksema ettevõtte suvepäevadelegi minna ühe autoga.

BMW 750, 1992
Mootor: 5-liitrine V-12
Hind: 8000 eurot

Kordame kõik nüüd kõva häälega: “Viieliitrine vee-kaksteist”. Rohkem polegi vaja nagu öelda. Saksa noobelauto, millel selline mootor, on juba iseenesest ülemuste värk.

Kui nüüd kuulutust lähemalt uurida, siis jääb veel väga häid asju silma. Elektrilised istmed, kardinad, kiirushoidik, pakettaknad (vaikus!), reguleeritavad amordid ja mis peamine – mootor saanud kapitaalse remondi ja roostet ka pole. Maasikas!

Muidugi võtab see auto kütust palju, aga sina ju ei tangi, autojuht tangib (sinu kaardiga).

GAZ 24, 1973
Mootor: 2,4liitrine R4
Hind: 16 000 eurot

Tagaistmel taheti istuda ka raudse eesriide taga ja ei olnud ju suurem osa rahvast süüdi selles, et valik oli kesisevõitu ja ZIL’e ka kõigile ei antud. Igatahes on see Volga musta numbriga ja sohvriga mööda lokaale sõita on sellisega stiilsem kui ükskõik, mis moodsa luksusautoga.

Müüja sõnul on tegemist originaal läbisõidu ja tehase värviga autoga, roostet ega muid kahjustusi ei esine. Mida rohkemat tahtagi. Hind on muidugi vastav.

Ohtra lisavarustusetuse keskel jääb silma näiteks peen tagakardin ja tõeline klassika – merevaigust käigukanginupp!

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.