Auto24 blogi

Väike, soodne ja punane: 4 linnaautot, millega kulusid kokku hoida

Fotod: auto24.ee

Kuigi meil on nüüd Citybee ja Bolt Drive ja ELMO rent, siis paljud pole päris autovabaduseks valmis, aga kulusid tahaks ikkagi optimeerida. Otsisime kuulutuste hulgast välja mõned head alternatiivid. Osad on erilised, osad mõistlikud, kõik on punased.

Opel Corsa 2000 Edition
Mootor: 1-liitrine 40 kW
Hind: 700 eurot

Esiteks juba nimi “2000 Edition”, see annab autole ikka tubilisti juurde. Teiseks näeb auto väga hea välja, maksab olematu summa ja mis kõige tähtsam – olnud vanainimese kasutuses, hoitud garaažis. Talviti ei sõidetud, hooldatud korrapäraselt, töötab ühtlaselt ja sõidab kenasti, remonti ei vaja.

Kas on mõistlikumat varianti veel olemas? Me ei usu.

Mitsubishi Colt
Mootor
: 1,1-liitrine, 55 kW
Hind: 1800 eurot

Väike, punane ja võrdlemisi haruldane ka meie tänavapildis. Kaasa tulevad näiteks nii suve- kui talverehvid. Piltidelt näeb kobe välja ja omanik ütleb, et ees on ka pidurikettad just uued pandud. Midagi lisada polegi vaja.

Kia Picanto
Mootor: 1,1-liitrine, 48 kW
Hind: 1990 eurot

Siin on palju asju väga õigesti. Uuena Eestist ostetud auto, mis on olnud ühe pere kasutuses ja läbisõit on kõigest 65 000 km! Avariisid pole olnud, autos suitsetatud ei ole. Tühimass on olematud 929 kg ja seega on 48 kW mootor täiesti piisav.

Daihatsu Cuore
Mootor:
1-liitrine, 41 kW
Hind: 3300 eurot

See on siin seltskonnas üks eriline auto. Registris on aktiivseid ehk mitte peatatud kandega Cuoresid ainult kaheksa autot, millest selle põlvkonna omi vaid kolm. Seega, haruldane on ta küll. Väga lihtne ja punane samuti.

Kindlasti on tegemist ka aeglase autoga, arvestades, et autol on automaatkast! Aga on väga palju inimesi, kellele meeldivadki veidrad autod ja sellise soetamine tekitaks sõprades ja sugulastes kindlasti väga palju murelikke küsimusi.

Ainuke tilk tõrva meepotis on 2015. aastal tehtud avarii, mille käigus kindlustus otsustas auto väärtuse hüvitada. Seda, kui raske avarii tegelikult oli, ei oska öelda, sest selliste autode puhul on sageli kindlustusel soodsam auto hävinuks tunnistada. Hind on ka maru entusiastlik, aga samas – auto on ka haruldane!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.