Autoeksperdi blogi

3 kasulikku asja, mis peaks autos kindasti olemas olema

Lisaks asjadele, mis peavad autos olema kohustuslikus korras, võiks iga autoomanik hoida sõidukis ka niisuguseid asju, mida küll igapäevaselt vaja ei lähe, kuid mis õiges olukorras osutuvad äärmiselt kasulikuks.

Tulekustuti, tõkiskingad, helkurvest, ohutuskolmnurk ja juriidilise isiku puhul ka esmaabivahendid peaksid autos kergesti kättesaadavas kohas niikuinii olema.

Mida peaks iga autoomanik enda sõidukis veel hoidma?

Krokodillid

Käivituskaablitest ehk krokodillidest oleme juba juttu teinud. Oskusest krokodille kasutada ei ole aga mingit kasu, kui auto käima ei lähe ning neid kohe võtta ei ole. Selleks, et ei peaks jääma tuttavate või kaassõitjate peale lootma, tasub need poest ise endale osta ja näiteks auto pagasiruumi panna.

Alkomeeter

Suvisel ajal võib tihti lugeda, kuidas politseinikud kiidavad inimesi, kes tulevad ise alkomeetrisse puhuma, et võimalikku joovet kontrollida. Alati ei tarvitse aga korravalvureid lähedal olla ning isegi kui on, ei pruugi neil alati olla aega, et igaühe soovidele vastu tulla.

Kohusetundlik autojuht hangib endale alkomeetri ise ja kui vaja, siis kontrollib koosviibimistel või üritustel ka auto rooli istuvate sõprade ja tuttavate joovet.

Koormarihm

Parem on valmistuda halvemaks ja loota paremat, kui üldse mitte valmistuda. Seetõttu võiks autosse muretseda ka korraliku koormarihma, mis tee äärde sattunud hädalise — olgu see siis sina ise või keegi teine — raskest olukorrast välja aitab. Sellest, kuidas autot õigesti pukseerida, võid lugeda siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.