3 kasulikku tarvikut, mis talvel igas sõidukis kindlasti olla võiksid 

Foto: Shutterstock.

Talvised ilmastikuolud pakuvad paljudele autojuhtidele suurt rõõmu, sest sõidukiga on võimalik libedaga igasugu erinevaid toredaid vigureid korda saata. Küll aga on talverõõmude kõrval ka paar negatiivset aspekti, mis autojuhte iga aasta kimbutavad.

Oleme välja toonud kolm tarvikut, mis talvel igas sõidukis võiks olla ja mis autojuhti täbaras olukorras aidata saaksid. 

Labidas

Talviti võib nii mõnigi autojuht ühel hetkel sattuda olukorda, kus sõiduk jääb paksu lume sisse kinni ning omal jõul edasisaamine on suure tõenäosusega välistatud. Kui suuremad teed ja tänavad on siiski üldiselt lumest puhtad, siis näiteks väiksemaid küla- ja metsateid ning parklaid sageli ei puhastata, mistõttu pole palju vaja, et sinna kinni jääda.

Kasulikuks abimeheks sellises olukorras on lumelabidas. Kinni jäädes on võimalik auto alt lumest puhtaks ja ratastele tee lumest vabaks teha. Autoeksperdi tootevalikust leiab näiteks sellise lumelabida, mida saab lisaks kasutada ka jääkraabitsana. 

Käivitusabi

Suuremate miinuskraadide tulekuga muutub vägagi aktuaalseks teemaks eelkõige sõidukite käivitusega seotud probleemid. Enamikele seostub käivitusmurede ilmnemisel muidugi esimese asjana krokodillide ehk käivituskaablite kasutamine. Siiski ei pruugi iga kord abi krokodillide näol käeulatuses olla, mistõttu on mõistlikum ja kindlam lahendus endale soetada kaasaskantav käivitusabi.

Ultrakondensaatori põhimõttel töötav akuvaba käivitusabi võtab käivitamiseks voolu sõiduki enda pooltühjalt akult, mille abil suudab see autole käima minemiseks piisavalt “särtsu” anda. 

Sisuliselt pole selle lahenduse puhul vaja muretseda, et käivitusabi laetud oleks – see on juba eelmisest voolu andmisest laetud ning valmis uuesti autojuhti käivitamisega abistama. Seega võib seadeldist aastaringselt muretult autos hoida.

Köis

Kindlasti on soovitatav veel enda sõidukisse soetada üks korralik veoköis. Nagu eelpool mainitud sai, siis lumme võib väga lihtsalt kinni jääda ning labidast ei pruugi päris igas olukorras abi olla. Sestap on mõistlik lisaks labidale osta ka veoköis, et vajadusel saaks mõni kaasliikleja sind täbarast olukorrast välja tõmmata. 

Tegelikult võiks köis olla sõidukis olemas aastaringselt, mitte ainult talvel. Mõne tehnilise rikke tõttu võib aeg-ajalt ette tulla vajadus sõidukit pukseerida, mispärast on mugav, kui köis kohe käepärast olemas on.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.