5 asja, mis võiks hädaolukorra puhuks autos olemas olla

Ootamatuid õnnetusi võib sõidukiga juhtuda iga hetk ning tahes-tahtmata tulevad need hetkel, kui abi kohe käeulatusest võtta pole. Õnneks on poodides müügil lai valik erinevaid vahendeid, mille abil saab autojuht ise hädaolukordades hõlpsasti oma probleemi ajutiselt lahendada. 

Siin on viis asja, mis võivad autojuhi hädaolukorras välja aidata.

Kompressor

Tõenäoliselt on rehvi õhust tühjaks jooksmine üks levinumatest probleemidest, mis autosõitu takistada võib. Linnas on probleemile üsna lihtne lahendus – paljudes tanklates on olemas kompressor, millega saab kenasti rehvi täis pumbata.

Linnast väljaspool muutub asi aga märksa keerulisemaks, kuna tanklad paiknevad juba tunduvalt väiksema tihedusega. Taolistes olukordades aitab rehvikompressor, millega saab kerge vaevaga autorehvi uuesti täis pumbata ning sõita lähimasse teenindusse. 

Kompressor võtab töötamiseks voolu sigaretisüütajast ning tänu sisseehitatud manomeetrile saab mugavalt jälgida ka seda, kui palju rõhku rehvis on ja palju veel lisada tuleks. 

Käivitusabi

Külmadel talvekuudel kimbutavad paljusid autojuhte sõiduki käivitamisega seotud mured. Kui auto külmal hommikul enam käivituda ei taha, aitab sageli hädast välja „krokodillidega“ naabrimees või mõni tuttav. Mida teha aga siis, kui kedagi parasjagu lähedal ei ole, kes voolu annaks?

Üheks lahenduseks on aku pealt töötav käivitusabi, millega saab hõlpsasti tühjaks saanud aku viia uuesti tasemini, mis võimaldaks sõiduki käivitada. Ühe täislaadimisega saab seadet kasutada kuni 20 korda ning sobib nii bensiini- kui ka diiselmootoritele. 

Lisaks on käivitusabi varustatud ka akukomplekti ja LED-taskulambiga, mistõttu on see väga praktiline tööriist hädaolukordades.

Rehviremondivaht

Neile, kes soovivad tühja rehvi probleemiga kergemat teed minna, saavad kasutada ka rehviremondivahtu. Põhimõte on lihtne: kui rehv on mingil põhjusel õhust tühjaks jooksnud, saab rehvivahuga selle ajutiselt parandada ning sõitu piiratud kiirusel kuni teeninduseni jätkata. 

Tasub siiski meeles pidada, et vahtu ei tohiks kasutada rehvi purunemisel, küljekahjustuste ega veljelt maha libisemise korral.

USB adapter ja akupank

Autoga hädaolukorda sattudes on tähtis, et abi ei jääks kutsumata nutitelefoni tühja aku tõttu. Siin on nüüd kaks võimalust. Esimene nendest on USB adapter, millega saab sigaretisüütaja kaudu anda telefonile või mõnele muule elektroonikaseadmele voolu. 

Teine võimalus on valida akupank. See on ilmselt pisut kindlam lahendus, sest kui autoaku on tühjaks saanud, ei ole enam USB adapterist suurt abi. Akupank see eest tuleb lihtsalt enne väljasõitu kodus täislaadida ning hiljem ei pea muretsema telefoni aku pärast, kui sõiduk ei peaks mingi põhjusel käivituma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.