5 head nippi, kuidas autost koduste vahenditega halb lõhn välja saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Autot tarbeesemena kasutades juhtub sageli, et midagi lekib, läheb ümber või satub sinna, kuhu ei peaks. Tuleb ette ka seda, et te ise ei saa sellest enne teadlikuks, kui see miski hakkab jäsemeid kasvatama ja/või täidab auto võika haisuga.

Maha tilkunud piim, istme alla veerenud keeduvorst, laste poolt istmetaskusse poetatud kalapirukas või hoopiski autosõidust tekkinud “merehaiguse” lõpp-produkt: väikses ja suviselt soojas autosalongis võimenduvad need odöörid veel eriti vastikuks.

Kuna auto sisemus on valdavalt kaetud tekstiiliga, siis haisu välja saamine võib olla paras piin. Õnneks on inimkond rasketes oludes eriti leidlik ning enne keemilisse puhastusse sõitmist või kastitäie lõhnakuuskede ostmist, võiks kasutada alltoodud variante. Ükski neist asjadest ei tee kindlasti probleemi hullemaks või ei tekita uut, seega proovida ju võib. Muidugi kehtib eeldus, et haisutekitaja on autost eemaldatud ja vastav koht jõudumööda ka pestud.

  • Sooda. Multifunktsionaalne vahend, mida saab kasutada nii söögitegemisel kui ka puhastusvahendina. Autosse voolanud piimatoodetele sooda raputamine ning selle mõne aja pärast tolmuimejaga eemaldamine võib probleemi likvideerida.
  • Süsi. Jah, seesama millega oli plaanis nädalavahetusel grillida. Kui autos on ebameeldiv lõhn, siis söel on omadus seda endasse tõmmata. Jätke lahtine grillsöe kott või mõned suuremad tükid sütt mõneks ajaks autosse ja katsetage, kas aitab.
  • Kohv. Erinevad allikad soovitavad kas ube või kohvipuru. Ilmselt väga suurt vahet ei ole, aga võite proovida ju mõlemaga. Sarnaselt söele peaks suutma nad endasse halbu lõhnu lukustada. Vastu annavad loodetavasti hea kohvilõhna.
  • Äädikas. Selle kasutamisel peaks olema natuke tagasihoidlikum, sest äädika enda lõhn on võrdlemisi tugev ning ühe haisu teisega asendamine ei ole eesmärk. Samas, mõõdukas koguses üks enimlevinud abivahendeid. Eriti tihti tuuakse seda välja pindade puhastamiseks sigaretisuitsu jääkidest (vahekorras veega 50:50).
  • Sidrun. Taaskord asi, mis väidetavalt absorbeerib halbu lõhnu. Kõige efektiivsem peaks olema värske tühjaks pigistatud sidrunikoor.

Kui kodused vahendid ei aita, siis järgmine samm oleks spetsiaalsed puhastuvahendid või auto asjatundjate kätte viimine. Nendest on kavas lähiajal samuti kirjutada.

Kui keegi teab veel mõnda head kodust nippi või oskab eeltoodud 5 abivahendi kohta omast kogemusest midagi täpsustada, siis andke meile teada!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.