9 tööriista ja tarvikut, mis su autos alati olema peaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ettearvamatusi kipub liikluses ikka ette tulema ning nagu kiuste just ajal ning kohas, mil selleks kõige vähem valmistunud oled. Järgnevad nõuanded aitavad sul oma sõiduki ette valmistada enamikeks ootamatusteks. Võta see aeg, et oma auto mõningate lisatarvikutega varustada, sest tagantjärele tarkusest pole tihtilugu kuigi palju kasu.

Esmaabikohver

Ehkki seaduse järgi pole kohustuslik kõiki sõidukeid esmaabikohvriga varustada, on hea, kui see teinekord käepärast on. Olenemata sellest, kas vigastad end maanteel autot putitades või lõikab mõni sõber mõnel pikemal grillimatkal noaga sõrme, kuluvad mõned plaastrid, antiseptik ja sidemed marjaks ära. Enamikel autodel on esmaabikarbi jaoks ka vastab panipaik, millest sa isegi teadlik ei pruugi olla.

Taskulamp

Pimedas külateel auto tehnoseisundit diagnostida on küllatki ebamugav ja ehkki nutitelefonid on varustatud taskulambiga, on kindlam kui varuvariant on käepärast võtta. Sarnaselt esmaabikarbile võib taskulambist abi olla ka muudes situatsioonides.

Töökindad

Juhul, kui pead autol rehvi vahetama või põhjakaitset tagasi kinni kruvima, on hea, kui saad pärast autosse istuda, ilma et peaksid oma räpaste kätega auto interjööri rikkuma. Varukinnaste kaasas kandmine võtab märkamatult vähe ruumi, pealegi maksab keemiline puhastus autole oluliselt rohkem.

Multi-tool

Enamik meist ei pea vajalikuks tööriistakohvrit autos kaasas tirida. Osad autod on juba tehasest varustatud hädapäraste tööriistadega, kuid aeg-ajalt jääb nendest väheks. Investeeri pisikesse karpi, mis sisaldab endas vahetatavate otsikutega kruvikeerajat ja narret. Isegi kui sul endal neid kunagi vaja ei lähe, saad vajadusel sõbrad hädast välja aidata.

Lumehari ja jääkraabits

Kui sa ei viitsi neid aastaringselt autos kaasa sõidutada, pea meeles need aegsasti autosse pista, sest esimene lumi ei hüüa tulles ja harjaga on oluliselt mugavam autot lumest puhtaks lükata kui varrukaga.

Krokodillid ja akulaadija

Juhul, kui sinu auto tühja aku tõttu ei käivitu, on hea, kui sul on autos käivitusjuhtmed, et mõnelt kaasteeliselt voolu saada või siis kaasaskantav akulaadija. Pikemate reiside puhul, kui liigud ka hõreda liikluse ja asustusega aladel, võivad need su elu päästa.

Labidas

Enamik ilmselt ei usu elusees, et neil seda kunagi vaja läheb. Seni kuni satud talvel metsateele, mis on lahtilükkamata ning lumi osutub sügavamaks kui paistab. Labidas aitab tihtilugu põhjale kinni jäänud autot päästa. Kuuseoksad rataste alla ja labidaga põhja alt puhtaks – tunduvalt mugavam kui kätega lund kühveldada.

Tühi kanister

Kui sa oled seda tüüpi inimene, kes usaldab oma kütuseseierit rohkem kui oma abikaasat ning teab täpselt, mitu mikromeetrit veel tankimiseni aega on, võib juhtuda, et ühel päeval veab see meetod sind alt. Varusta end kanistriga, et saaksid ilma suurema hädakisata lähima tanklani tuigerdada ning autosse veidi kütust valada. Ära kindlasti täida kanistrit juba eelnevalt kütusega, lootes, et nii ei pea sa häda korral jalutuskäiku ette võtma. Kütusega täidetud kanister sõidab sul autos kaasa nagu tiksuv pomm, mis õnnetuse korral võib väga saatuslikuks saada.

Tungraud ja varuratas

Ilmselt pole tarvis nende vajalikkust põhjendada. Katkine rehv maanteel võib olla tõeline tujurikkuja, ent kui oled õigete tööriistadega varustatud, ei pea sa teiste abile lootma ning saad probleemiga jooksvalt ise tegeleda.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.