ABC: Kuidas teha autosõit ohutuks nii sulle kui su lemmikloomale?

Foto:Pixabay.

Mida teha, kui soovid autoreisile kaasa võtta oma lemmiklooma, näiteks koera? Kui sa oma neljajalgset sõpra just kõrvalistmele võtta ei saa, läheb tavaliselt vaja mahukamat autot ning pisut ka lisavarustust.

Kõige levinum viis koera transportimiseks on talle pagasiruumi mugava aseme loomine. Paljud koerad kipuvad sõidu ajal aga ringi liikuma ning proovivad aeg-ajalt tagaistmetele ronida. Autoekspert pakub selle olukorra lahendamiseks erinevaid koeravõrke.

Võrke ja võresid leidub erinevates mõõtmetes ja erinevatele autodele ning see aitab äkkpidurduse puhul takistada koera paiskumist sõitjateruumi või pugemist tagaistmele. Nende paigaldamine kestab vaid veerand tundi ning eemaldamine käib veel kiiremini.

Lisaks saab sättida ka värvivaliku, mis ühilduks auto interjööriga. Kui on soov loom ikkagi tagaistmele kaasa võtta, võib osta mustus-ja niiskuskindla katte.

Foto: Pixabay.

Tugevad metallvõred on mõistagi kallimad kui võrgud, mistõttu tasub oma vajadused ja lemmiku transportimise tihedus ajaliselt üle vaadata.

Kui pagasiruumi tuleb siiski ka mõned asjad mahutada, võib tellida ruumi jaotavad võred. Nii saab hoida lemmikut määrimast väärtuslikke esemeid või pagasit. Autoeksperdil on olemas jaotavaid võresid erinevatele markidele, alats Audist kuni Škodani.

Kui lemmiku jaoks ruum mugavaks kohendatud, võib autole paigaldada ka tagastange laadimiskaitse. See takistab loomal küüntega värvi kraapimast või siis ka muudel esemetel värvi rikkumast. Kõik Autoeksperdis müüdavad laadimiskaitsed on samuti universaalsed ja sobivad kõikidele autodele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.