Auto haiseb: kuidas halvast lõhnast lahti saada?

Kuidas haisust lahti saada? Keemiline puhastus on mõistagi tõhus lahendus probleemile, ent on ka oluliselt taskukohasemaid võimalusi.Foto: Shutterstock.

Autot igapäevaselt kasutades võib ikka juhtuda, et ühel hetkel kerkib salongi mingisugune võigas hais. Maha tilkunud piim, istme alla pudenenud burgerikaste või leidis hiir mootoriruumis oma lõpu – suviselt soojas autos võimenduvad need lõhnad eriti vastikuks.

Kuidas ebameeldiv lehk autost välja saada?

Lõhnakuusk jäägu esialgu varuvariandiks

Kuna sõiduki sisemus on valdavalt kaetud tekstiiliga, siis võib haisu välja saamine olla paras peavalu. Keemiline puhastus on mõistagi tõhus lahendus probleemile, ent on ka oluliselt taskukohasemaid võimalusi. 

Esmalt tuleb mõistagi haisu põhjustaja üles leida ja see autost ruttu välja toimetada. Seejärel tuleb vastav koht korralikult puhtaks küürida. 

Pleki eemaldamiseks on soovitatav kasutada kindlasti spetsiaalseid puhastusvahendeid. Tavalise vee ja lapiga nühkimine ei too suure tõenäosusega oodatud tulemust. Sellest, kuidas ja milliste vahenditega salongi puhastada, oleme ka varasemalt kirjutanud.

Samas ei pruugi hais ka pärast korralikku pesu täielikult kaduda. Esimene mõte paljudel on ilmselt vana hea lõhnakuusk tahavaatepeegli või suunatulekangi külge riputada. Kuigi lõhnakuused toovad salongi tihti meeldiva lõhna, ei vii nad tegelikult haisu minema, vaid ainult peidavad selle teatud ajaks. 

Oluliselt parem meetod on kasutada lõhnahävitajat, mis peitmise asemel hoopis neutraliseerib ebameeldiva lõhna. 

Ka koduste vahenditega võib halvast lõhnast jagu saada 

Inimesed muutuvad ebamugavates ja keerulistes olukordades alati leidlikumaks. Halva haisu eemaldamine koduste vahenditega on ehe näide sellest. Toome siin välja mõned variandid, mida tasub proovida.

Sooda. Multifunktsionaalne vahend, mis leiab kasutust nii köögis kui ka puhastusvahendina. Autosse voolanud piimatoodetele sooda raputamine ning selle mõne aja pärast tolmuimejaga eemaldamine võib aidata probleemist jagu saada.

Süsi. Jah, seesama millega oli plaanis nädalavahetusel grillida. Kui autos on ebameeldiv lõhn, siis söel on omadus seda endasse tõmmata. Jäta lahtine grillsöekott mõneks ajaks autosse ja vaata järele, kas aitab.

Äädikas. Kõlab kummaliselt, eks? Küll aga on see tõsi. Äädika kasutamisel peaks muidugi olema pisut tagasihoidlikum, sest selle lõhn on võrdlemisi tugev ning ühe haisu teisega asendamine ei ole eesmärk. Vala mõõdukas koguses äädikat kaussi või tassi ning jäta see ööseks autosse. Hommikul tagasi tulles peaks olukord salongis olema juba tunduvalt parem.

Kohv. Erinevad allikad soovitavad kas ube või kohvipuru. Ilmselt suurt vahet ei ole, proovida võib ju mõlemaga. Sarnaselt söele peaks nad suutma endasse halbu lõhnu lukustada. Vastu annavad loodetavasti hea kohvilõhna.

Sidrun. Taaskord asi, mis väidetavalt absorbeerib halbu lõhnu. Kõige efektiivsem peaks olema värske tühjaks pigistatud sidruni koor.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.