Auto on koerakarvu täis? 5 soovitust, kuidas need hõlpsalt eemaldada!

Kuidas autot loomkarvadest puhastada?Foto: Depositphotos

Loomakarvade eemaldamine tekstiilpindadelt, olgu diivanilt või autoistmelt, võib olla parajalt tüütu. Jagame sinuga viit lihtsat soovitust, kuidas see töö kergema vaevaga tehtud saaks! 

Enneta 

Üldjuhul on millegi ennetamine oluliselt lihtsam kui hiljem tagajärgedega tegelemine – ja loomakarvadki pole siinkohal erand. Siin on kolm soovitust, mida teha, enne kui lemmiku autosse kaasa võtad. 

  • Koeravõre. Mudelipõhine koeravõre TRAVALL eraldab salongi ja pagasiruumi. See lihtsustab auto sisepuhastust, kuna enamik karvadest on n-ö kindlas kohas. 
  • Pleed. Kui koera lemmikkoht on tagaiste, on hea mõte see millegagi katta, näiteks pleediga. Jah, tõenäoliselt satub karvu ka põrandale ja teistele pindadele, kuid suurem osa jääb siiski pleedi peale. 
  • Kummist pagasimatt. Seda on lihtne eemaldada ja puhastada. Lisaks katab pagasimatt ära väga suure osa tekstiilpinnast ja ennetab karvade sattumist auto salongi. 

Kuidas eemaldada? 

Kuid kui lemmik on juba mõned korrad autos kaasa sõitnud, pole ennetamisest enam abi. Siin on viis efektiivset nippi, kuidas auto koerakarvadest võimalikult kiirelt ja efektiivselt puhtaks saab. 

1. Tolmuimeja. Alustuseks eemalda tolmuimejaga võimalikult palju karvu – kasuta harjastega otsikut. 

2. Kummikindad. Tee kummi- või nitriilkindad kergelt niiskeks ja tõmba käega üle tekstiilpinna, kus loomakarvad kinni on. Hea, kui lähedal on ka tolmuimeja, et saaksid vahepeal “karvahunnikud” eemaldada. 

3. Karvahari. SONAX karvahari eemaldab koerakarvu tõhusalt erinevatelt tekstiilpindadelt. Karvu ei pea ükshaaval n-ö taga ajama. Need kinnituvad kergesti harja pehmete silikoonkummist harjaste külge ja boonusena annab harjamine tekstiilile ilusa ilme.

4. Trellihari. Kui kodus leidub trell, siis eemalda loomakarvad autost trelliharjaga. See on pisike hari, mis kinnitub trelli külge. Osta saab seda näiteks autopuhastustoodete poodidest või tellida internetist. Inglise keeles leiab selle “drill brush” nime alt. 

5. Suruõhupüstol. Suruõhk aitab tugevalt tekstiilis kinni olevaid karvu hõlpsalt eemaldada. Niimoodi saad puhtaks ka istmete ja keskkonsooli vahelised alad ja muud kitsamad kohad, kuhu tolmuimejaga ligi ei pääse. 

Kuid mida teha “koeralõhnaga”? 

Koerad armastavad õues möllata ja aeg-ajalt tuleb neid sõidutada ka märja või porise ilmaga. Kuid sellest jääb salongi “märja koera lõhn”, mis võib seal püsida suisa mitu päeva. 

N-ö koeralõhna vastu aitab lõhnahävitaja, mis sobib kasutamiseks nii autos kui kodus. See neutraliseerib ebameeldivad lõhnad erinevatel tekstiilpindadel, alates diivanitest kuni riiete ja kardinateni välja. 

Rohkem tooteid auto salongi puhastamiseks leiad Autoeksperdi e-poest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.