Autoeksperdi blogi

Autoeksperdi blogi: mida tuleks auto juures enne ülevaatust kontrollida?

Foto:Shutterstock.

Kui autod saavad enam kui 10 aastat vanaks, hakkab nende omanikele kehtima iga-aastane ülevaatuse kohustus. Vältimaks kõiksuguseid üllatusi ja probleeme, tasub oma auto enne korralikult üle vaadata.

Mõistagi peab olema masin teekõlblikus korras ning ohutu nii juhile kui ka kaasliiklejatele. Mõistlik on kõik lihtsamad asjad ise üle kontrollida, et vältida kordusülevaatusele saatmist.

Töötama peaksid kõik auto tuled, kojamehed ning helisignaal. Kui su käsipidur ei pea või tunned, et pidurid pole enam päris head, siis pole ilmselt mõtet ka ülevaatusele minna.

Samuti kontrolli üle kõik vedelikud. Kui näiteks mootoriõli, jahutusvedelik, pidurivedelik või roolivõimuõli tase pole päris normis, saab Autoeksperti tootevalikust neid soetada.

Autode heitgaaside- ja müranormid peavad samuti vastama standarditele ning rehvid ei tohi ületada määratud kulumispiiri (suverehvidel 1,6mm, talverehvidel 3mm).

Ülevaatuspunktides kontrollitakse hädavajalikku ohutusvarustust. Lisaks turvavööde korrasolekule peab autos olema tõkiskingad, ohukolmnurk ning ka tulekustuti. Kõiki eelnevaid saab soetada ka komplektina.

Lisaks võib suuremate kahtluste korral lasta auto üle vaadata ja korda teha Autoeksperdi teeninduspunktides.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.