Baltikumi esimesel karavanimessil saab näha matkasõidukite tänapäeva

Üks populaarsemaid tooteid karavanide lisavarustuses on markiisid ehk varikatused.Foto: Shutterstock

Imeline kevad on käes ja loodus ootab külla. Paljud matkasellid ongi juba liikvel, nautimas rohelust ja matkaradasid. Pikemad reisid jäetakse siiski pigem suvesse ja nende ettevalmistusteks on õnneks veel natuke aega. Sellegipoolest on käes viimased hetked, et vaadata otsa oma matkasõidukile.

Kas matkaauto, haagissuvila või miks mitte suurem sõiduauto on reisideks valmis? Kas midagi oleks vaja juurde soetada või välja vahetada? Häid mõtteid suveks valmistumisel võib saada eesoleval nädalavahetusel esimest korda toimuvalt matkaautode ning haagissuvilate omanikele ja huvilistele mõeldud karavanimessilt CaravanFest.

Tallinna lähistel Vanamõisa karavanipargis 5.–7. maini toimuv mess toob kokku matkaautode ja haagissuvilate müüjad ning rentijad, tarvikute, seadmete ja teenuse pakkujad ning karavaniturismi entusiastid ja huvilised.

Nimekate ettevõtete hulgas on ka K.G. Knutsson AS, mis on üle veerandsaja aasta esindanud rahvusvahelisi kvaliteetseid kaubamärke ning mis pakub matkaautodele laia valiku tooteid külmikutest kuni päikesepaneelide ja markiisideni. Ettevõtte müügiesindaja Marko Riistani sõnul ollaksegi messil kohal väga erineva lisavarustusega.

Riistan märkis, et üks populaarsemaid tooteid karavanide lisavarustuses on markiisid ehk varikatused ning loomulikult saab karavanimessil ettevõtte väljapanekus eri mudeleid lähemalt uurida. Kogu valiku ning markiiside paigalduskomplektide ja tarvikutega saab tutvuda K.G. Knutssoni veebikataloogis

Muidugi saab kohapeal näha suvisel automatkal asendamatuid abimehi jahutuskaste ja külmikuid ning reisisihtkohtades kondimootori jõul liiklejatele möödapääsmatut lisavarustust ehk erinevaid rattahoidjaid. Tutvustatakse ka lahendusi karavanituristide igapäevaelu proosalisema poole pealt ehk kvaliteetseid sanitaarsüsteeme ja puhastusvahendeid pakkuva Thetfordi tooteid.

Mõeldud on neilegi, kellel matkaautot veel polegi või kes sellele natuke kompaktsemat reisimist eelistavad. Näiteks saab messil uudistada katusetelke, mis võimaldavad mugavat matkamist ka väiksemate sõidukitega: telk paigaldatakse turvaliselt sõiduki katuseraamile või platvormile, peatumispaika jõudes saab selle kiirelt ja lihtsalt lahti teha ning telgis mõnusalt ööbida. 

Viimase aja ehk põnevaimate toodetena sellest kategooriast võiks välja tuua jäigad katusetelgid, nagu näiteks Thule Basin. Tegu on katuseboksi ja telgi hübriidiga, mis reisile minnes toimib mugava katusetelgina, mida saab avada vaid loetud minutitega, igapäevaseks kasutamiseks on võimalik telgi sisu aga eemaldada ning seda boksina kasutada.

Loomulikult saab K.G. Knutssoni messiboksis uurida elektrisüsteeme, muuhulgas valguslahendusi – näiteks lisa– ja kaugtulesid tootjalt Lazer –, mida Riistani sõnul samuti väga sageli matkasõidukitele paigaldatakse. Niisamuti võib uudistada põnevamat Victron Energy tootevalikust, kus leidub nii kvaliteetseid akusid kui laadijaid ning erinevaid lisatarvikuid.

Samuti ollakse kohal päikesepaneelide lahendustega, mis tehnoloogiate arenedes matkasõidukite omanike jaoks aina mõistlikumaks muutuvad. Viimased on Riistani sõnul eriti asjakohased, kui sõidukites on elektriseadmeid rohkem. Olgu siinkohal välja toodud kliimaseadmed, millest mõned saavad hakkama 12 V vooluga, nagu näiteks Indel B Plein-Aircon, mida samuti messil näha saab.

Lisaks nimetatud kaubamärkidele tutvustab K.G. Knutsson karavanimessil Webasto, Dometic, Mobicool ja Hella tooteid ning esitleb Hero Camper minikaravani. Firma toob maale teistegi kaubamärkide tooteid, millega saab tutvuda näiteks ettevõtte veebikataloogis. Kõiki tooteid saab osta või tellida üheksast Eestis asuvast Autoeksperdi poest, kus müügiesindajad aitavad kliente nende vajaduste kaardistamisel ning sobivate lahenduste leidmisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.