Autoeksperdi blogi

Huvitav teada: tagurduskaamera saab lasta paigaldada ka vanemale autole

Foto: Shutterstock.

Uute sõidukite puhul on täiesti tavaline nähtus, et lisaks paljudele juhiabidele ning muudele nutikatele vidinatele ja funktsioonidele, on autodes ka tagurdus- või isegi 360-kraadise vaateväljaga kaamerad. 

Nagu ka nimi juba ütleb, on tagurduskaamera põhifunktsiooniks kuvada salongis asuvale ekraanile pilt sõiduki taha jäävast alast. Muuhulgas näitab see ka rooli keerates trajektoori, kuhu sõiduk on parasjagu liikumas, muutes manööverdamise kitsastes ja kehva nähtavusega kohtades tunduvalt mugavamaks, lihtsamaks ning turvalisemaks. 

Ent vanemate autode puhul polnud üldjuhul tagurduskaamerat isegi lisavarustusena valikus, mistõttu seda ka suurel osal pole. Siiski ei pea vanemate autode omanikud leppima ainult parkimisanduritega, sest tegelikult on võimalik enda sõidukile soetada ka parkimiskaamera. 

Võimalusi on mitmeid

Autoeksperdist leiab laia valiku tagurduskaameraid kõige levinumatele automarkidele. Samuti on võimalik soetada nii üksikuid kui ka komplektis olevaid tagurduskaameraid. Komplekti kuulub neli universaalset kaamerat, mille abil saavad sõiduki mõlemad küljed ning esi- ja tagaosa kaetud. Üksik kaamera paigaldatakse reeglina sõiduki tagumisele osale. 

Tootevalikust leiab veel eelmainitud kaamera mudelile ka 7-tollise värvipildiga ekraani, mis seatakse üles salongi ja mis hakkab sõidukit ümbritsevat juhile kuvama. 

Kaameraga tulevad kaasa ka kõik vajalikud elektrikaablid. Siiski saab kaamerale vajadusel juurde soetada erinevates pikkustes kaableid, sõltuvalt sõiduki suurusest ja eripäradest.

Tehnika ja autodega sina peal olevad mehed ning naised saavad kaamerasüsteemi paigaldamisega kindlasti ise hakkama, ent alati võib abi küsida ka spetsialistide käest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.