Kas teadsid? Istmesoojendusi saab autole paigaldada ka järelturult

Ligi poole aastastvalitsevad meie kliimas jahedamad temperatuurid, millest tulenevalt  on meie turul raske leida uut autot,  mille varustuses poleks istmesoojendusi. Tänapäeval on sõidukite lisavarustuses isegi roolisoojendus.

Kasutatud või välisriigist toodud auto ostmisel võib aga juhtuda, et selline mugavusvarustus on hoopis puudu. Miinuskraadidega õnneks siiski meelt heitma ei pea, sest istmesoojendused saab autole lisada ka hiljem.

Paigaldatavad istmesoojendused jagunevad kaheks: istmepealseteks ja istmesisesteks. Neist esimeste paigaldamine on kergem ning hõlmab endas soojenduskatte istmele kinnitamist ja vooluga ühendamist.

Istmesisesed nõuavad see-eest juba istmekatte lahti võtmist ning suuremat paigaldustööd. Kuna istmed võivad sõltuvalt tootjast olla konstruktsioonilt keerukad või tundlikest materjalidest, on mõistlik pöörduda pädeva töökoja poole.

Rahakotist lisavarustusena hiljem paigaldatavad istmesoojendused õnneks suurt ampsu ei haara, makstes enamasti alla saja euro istme kohta. Kui enamik sõite tuleb teha üksi, siis võibki sageli vaid ühest komplektist piisata.

Autoeksperdi valikus on saadaval näiteks Keeteci 2-astmeline istmesoojendus, mis sobitub enamike tekstiili- ning nahkkatte tüüpidega ja on termostaadi abil kontrollitava automaatikaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.