Kasulikud tarvikud autosse, mis Sind talvel täbarast olukorrast välja võivad aidata

Foto: Shutterstock.

Talvel tuleb autoomanikel rinda pista külmunud ja lumiste esiklaaside, uste, kojameeste ja paljude teiste katsumustega, mille lahendamiseks kasutatakse tihtilugu raskemaid meetodeid kui vaja. Sageli saab talviste probleemide lahendamiseks appi võtta nii autokeemia kui ka mõne muu tarviku, mis aitab säästa aega ja närve.

Et uksed kinni ei külmuks

Kes meist siis poleks kogenud seda, et lähed hommikuse pakasega autot soojendama, kuid esineb üks probleem – uksed ei taha lahti tulla. Uste kinnikülmumine ilmneb tihedamini just mõnevõrra vanematel sõidukitel, kuna kulunud uksetihendid ei pruugi enam kondensatsiooni nii hästi autost väljas hoida kui “omal ajal”.

Kui nüüd hakata uksi vägisi lahti kangutama, siis ei pruugi see auto jaoks kõige paremini lõppeda. Oluliselt mugavam ja turvalisem on uksetihendid talvisel ajal lihtsalt Sonaxi kummihooldusvahendiga üle käia. Tegemist on spetsiaalselt uksetihendite kinnikülmumise vastu loodud vahendiga, mis hoiab uksetihendid ka kõige käredama pakasega tervetena.

Klassika, aga äärmiselt kasulik – labidas

Talvel tuleb päris tihti ette olukordi, et auto jääb paksu lumme kinni ja omal jõul sealt juba edasi ei liigu. Kui suuremad teed ja tänavad lükatakse üldiselt lumest puhtaks, siis väiksemaid külavahe- ja metsateid ning parklaid sageli mitte, mistõttu pole palju vaja, et ennast ühel hetkel kuhugi kinni sõita. 

Suureks abimeheks sellises olukorras osutub üks korralik lumelabidas. Kinni jäädes on siis võimalik lumi auto alt välja rookida ja tee ratastele lumest vabaks teha. Autoeksperdi tootevalikust leiab näiteks sellise lumelabida, mida saab kasutada ka jääkraabitsana. 

Ära unusta klaase puhastada ka seestpoolt!

Jää ja lumega kaasneb üldiselt ka liigne niiskus, mis auto klaasid uduseks muudab. Pimedal ajal sõites on esiklaasi puhtus eriti oluline, kuna vastutulevate autode tuled võivad määrdunud klaasist läbi paistes juhti pimestama ja eksitama hakata.

Kuigi soojenduse abil saab klaasid suuremast niiskusest ja udust enamasti puhtaks, tasub klaase regulaarselt klaasipuhastusvahendi ja lapiga puhastada, et tagada parim võimalik nähtavus ka kõige pimedamal ajal.

Kui pult ei tööta või patareid on tühjaks saanud

Peale tihendite kipuvad talvel kõva pakasega ära külmuma ka autouste lukud. Eriti valusalt mõjutab lukkude külmumine just neid, kes on sunnitud sõiduki uksi avama võtmega. Samas on puldi puudumise või tõrke korral hea teada, et vähemalt võtmega saab ukse lahti keerata.

Lukkude jäätumisega seotud olukordadest välja tulemiseks tasub talvisel ajal hoida käepärast kõige tavalisem jääeemaldi ehk lukusula, mis jäätunud luku sekunditega lahti sulatab ja selle mehaanilisi komponente tulevaste külmade eest kaitseb.

Tähtis on siinkohal ainult meeles pidada, et parem on, kui see abivahend ei asuks autos, vaid kindlasti toas: kui auto lukud on kinni külmunud, siis on auto kindalaekas hoitavast lukusulast vähe kasu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.