Autoeksperdi blogi

Kevad tuleb: 3 asja, millele peaks auto juures tähelepanu pöörama

Näib, et ka seekord on viimane lumi jõudnud juba ära sulada ning käes on kevad, mis tähendab, et läheneb vaikselt aeg oma autole suverehvid alla panna. 

Kuna rehvivahetus on tõenäoliselt juba kõigile autojuhtidele elementaarne tegevus, siis vaatame järele, mida võiks veel kevade saabumisega sõiduki juures teha.

Kojameeste vahetus

Talvistel perioodidel peab tihtilugu esiklaasi puhastama jääst, lumest ja isegi soolast, mis ei mõju kojameestele sugugi hästi. Üsna sagedane nähtus on kojameeste kummiribade rabedaks muutumine jäitega, mis omakorda mõjutab oluliselt nähtavust. 

Kui kojamees jätab esiklaasile väikese triibu, laigu või ei pühi seda ühtlaselt, tasuks kiiremas korras endale soetada uued kojamehed. Kevadel ilmub ka madal päike ning koos kehvasti puhastavate kojameestega on liiklemine tunduvalt ohtlikum. 

Soovitavalt võiks auto kojamehi vahetada vähemalt kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

Niiskuse eemaldamine

Tõeline nuhtlus autos on niiskus, mille tagajärjel muutuvad aknad uduseks ja võib tekkida ka hallitus. Niiskus satub salongi kõige sagedamini talvel, kui soe ja niiske õhk omavahel kokku saavad. Süüdlaseks on tavaliselt märjad jalamatid või muud esemed, kust niiskus välja ei pääse. 

Soojemate ilmade saabumisega tuleks kohe hakata kasutama konditsioneeri, et auto saaks kuivada. Abiks tuleb kindlasti ka mattide tuppa kuivama viimine. 

Teine lahendus on poes pakutav korduvkasutatav niiskusekoguja, mis lisaks niiskusele eemaldab salongist ka ebameeldivad lõhnad ning mida saab järjest kasutada ligi neli kuud. Natuke taskukohasem niiskuseimaja teeb küll sama töö, kuid kestab see eest kuskil kaks kuud. 

Korras esiklaas

Ohutu ja turvalise liiklemise tagamiseks on oluline, et sõiduki esiklaas poleks mingit moodi kahjustunud. Kuna kevadeti hakkab pilve tagant väljas käima tavalisest madalamal olev päike, on ka autojuhi nähtavus sellega kohe kordades halvem. 

Juba väikesed kriimud, täkked või mõrad auto esiklaasil mõjutavad juhi nähtavust ja kujutavad suurt ohtu, sest näiteks õhtusel ajal vastutuleva sõiduki tulede valgus murdub kahjustunud esiklaasil ning seetõttu pimestab ka autojuhti. Sama kehtib ka madala päikesega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.