Kõige lihtsam vahend autost liigse niiskuse välja saamiseks

Liigsest salongi jäänud niiskusest tekkinud kondensatsioon on üks kõige tüütumaid nähtusi, mis talvel autojuhtide närve sööb. Selleks, et oma auto salong võimalikult kuivana hoida, pole tegelikult midagi väga keerulist vaja tehagi.

Miks talvel autosse liigne niiskus tekib?

Liigse autosse lõksu jäänud niiskusega võitlemiseks tuleb kõigepealt teha selgeks, mis põhjustel talviti autosse kondensatsioon tekkima hakkab. Sisuliselt kondenseerub soe ja niiske õhk kokkupuutel külmade pindadega. Talvel autoga sõites piisab selleks näiteks autojuhi ja reisijate soojast hingeõhust, mis kokkupuutel külmade klaasidega kondenseerub.

Samuti põhjustab kondensatsiooni niiskus, mis autost välja ei saa pääseda. Sel põhjusel tuleks alati autost kõik niisked ja märjad asjad välja võtta – autos soojenedes hakkab niiske õhk küll tõusma, ent ei pääse autost välja ja muutub klaasidega kokkupuutel uduks.

Mugav ja soodne vahend kondensatsioonist lahti saamiseks

Lisaks autost niiskete asjade koristamisele tasub peale sõitu enne sõiduki lukustamist lasta autol ka minut-kaks tuulduda, et soojal õhul oleks võimalus kabiinist välja pääseda. Selleks, et niiskusega kõige efektiivsemalt toime tulla, tasub aga soetada või meisterdada valmis üks korralik niiskusekoguja.

Korralikud niiskusekogujad maksavad alla 15 euro, on korduvkasutatavad ning kestavad üldiselt ilma suuremate probleemideta üle kogu talveperioodi. Autoeksperdi valikust leiab ka väiksemaid niiskuseimajaid, mis üldjuhul samal põhimõttel toimivad – koguvad niiskuse täitumiseni endasse ning vajavad siis kas välja vahetamist või tühjendamist.

Kusjuures enamik niiskusekogujaid toimivad samaaegselt ka õhuvärskenditena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.