Autoeksperdi blogi

Kolm lihtsat asja, mida iga autoomanik enne suve algust võiks kontrollida

Isegi kõige laisem autoomanik võiks vähemalt korra kvartalis oma auto korrasoleku peale mõelda ning eriti sobiv on seda teha vahetult enne uue aastaaja algust. Kevad on vähemalt kalendri järgi lõpusirgele jõudmas, mis tähendab, et on õige aeg auto kriitilise pilguga üle vaadata.

1. Auto kliimasüsteem

Enamasti tasub probleemidega tegeleda enne, kui need endast märku andma hakkavad. Auto kliimasüsteem on täpselt selline asi, millest enne puudust ei tunne, kui seda vaja läheb. Kliimaseadme võimalikele probleemidele on teatud sümptomite järgi võimalik jälile saada, kuid alati on õige variant ka sõiduk professionaalidel üle lasta vaadata.

2. Vedelikud ja rihmad

Loodetavasti ei kasuta enam maikuus ükski sõiduksõidukil talvist aknapesuvedelikku, kuid suve algus on hea aeg, et kontrollida üle kõiksugu muud vedelikud ja rihmad, näiteks õli ja jahutusvedeliku tasemed. Kui oled kapoti alt vilisemist kuulnud, on selles tõenäoliselt süüdi mõni rihm.

Kuid isegi kui kõik paistab kõrva järgi vaikne, tasub näiteks generaatoririhma – seisva mootoriga! – käega katsuda: õigesti pingutatud rihm ei tohiks käega katsudes järele anda.

3. Pidurid

Suveperioodidel ei pöörata enamasti auto pidavusele nii palju tähelepanu kui talvel, kuna teed on enamjaolt kuivad ja libeduse ohtu pole. Sellest hoolimata juhtub ka soojadel kuudel palju suuremaid ja väiksemaid õnnetusi, milles oma osa mängivad kindlasti kulunud pidurid. Õnneks on paar lihtsat viisi, kuidas piduriklotside ja -ketaste kulumist hinnata.

Autoekspert – kõik autod, üks ekspert!

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.