Kuidas autost niiskus välja saada?

Olgu põhjus kas märgades mattides või milleski muus, auto salongi niiskusest tekkiv kondensatsioon on alati parajalt närvesöövaks nuhtluseks. Sellest lahtisaamine pole õnneks siiski tuumateadus.

Niiskus tekib autosse siis, kui soe ja niiske õhk puutuvad kokku külmade pindadega. Kondensatsioonile aitavad kõvasti kaasa näiteks autojuhi ning reisijate soe hingeõhk. Ühtlasi võib probleemi tekitada niiskus, mis lihtsalt autost välja ei pääse. Sageli võivad süüdlased olla märjaks jäetud matid või muud märjad esemed.

Kui auto soojeneb, siis hakkab niiske õhk füüsikaseadustele vastavalt tõusma, ent ei pääse kahjuks autost välja ning muutubki nii klaasidega kokkupuutel uduks.

Abiks on niiskusekogujad

Niiskete asjade autost eemaldamine ei löö kohe välk-ja-pauk autot niiskusest puhtast. Enne kui sõiduk kinni panna, on mõistlik auto lasta mõned minutit tuulduda, et soojal õhul oleks võimalus interjöörist välja pääseda.

Alternatiivina on võimalik kas ise valmistada niiskusekoguja. Populaarseks lahenduseks on (näiteks istmete puhul) söögisooda või silikageelil põhinev kassiliiv. Rusikasuursued riidest kotikesed, mis on kassiliivaga täidetud peaksid olukorda tuntavalt parandama.

Autoekspert müüb ka korralikke niiskusekogujaid, mis on korduvkasutatavad ning mis kestavad sisuliselt kogu talveperioodi, kui mitte mitu. Lisaks saab haarata ka väiksemaid niiskuseimajaid, mis samal põhimõttel töötavad.

Niiskusekogujad toimivad samaaegselt ka õhuvärskenditena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.