Autoeksperdi blogi

Kuidas kerge vaevaga oma jalgratast hooldada ja puhtana hoida?

Autode hooldusest räägitakse palju ja internetiavarustest võib nende hooldamise kohta leida hulgaliselt materjale. Märksa vähem räägitakse jalgrataste (ka elektriliste) hooldamisest, mis aastast-aastasse aina populaarsemaks muutuvad.

Lisaks regulaarselt rehvide rõhu kontrollimisele ja jalgrattaga heaperemehelikult ümber käimisele on oluline ratast ka korraliselt ja põhjalikult puhastada.

Täpsemalt vajab õlitamist ja puhastamist näiteks jalgratta kett, mis ringi sõites tahes-tahtmata mustust kogub ja mille hooletusse jätmise korral võivad ratta käigud hakata streikima või kett lõpuks välja vahetamist vajada. Spetsiaalselt jalgrataste kettide hooldamiseks on Autoeksperdi e-poes müügil Liqui Moly kuiv ja märg ketiõli, mis sobib lisaks tavaratastele ka elektrilistele versioonidele.

Samuti on Liqui Moly tootevalikus olemas kettidelt ja piduritelt mustuse ja vana määrde puhastamiseks loodud keti- ja piduripuhastusaine ning ka universaalne ketimääre, mis sobib nii märgadesse kui ka kuivadesse tingimustesse.

Üks levinumaid probleeme, mis jalgratturitel ette tuleb, on tõenäoliselt katkine rehv. Liqui Moly rehvivaht on spetsiaalselt jalgrataste rehvide parandamiseks loodud ning sobib kasutamiseks nii siserehvita kui ka siserehviga rehvidele.

Puhtalt puhastamiseks on olemas läikevaha, mis sobib nii värvitud kui ka lakitud pindadele ja hoiab ära mustuse ratta külge nakkumise ning võib teatud määral isegi väiksemaid kahjustusi peita.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.