Autoeksperdi blogi

Kuidas muuta tekstiilpinnad autos vetthülgavaks?

Foto: YouTube, ESOTERIC - Fine Auto Finishing

On siililegi selge, et kummist põrandamatid autos on ilmastikukindlamad ja vastupidavamad kui tekstiilist matid. Lihtsa nipiga aga saab muuta ka tekstiilist matid palju vastupidavamaks ja hõlpsasti puhastatavamaks.

Tänapäeval kasutavad mitmed autohooldused ja detailing‘u pakkujad vahendeid, mis muudavad tavalise tekstiili vetthülgavaks. Põrandamatid ei lähe ligemärjaks ja istmete või pagasiruumi põrandasse ei imbu kõik kogemata ümber aetud vedelikud koheselt sisse.

Selliste ainete tootjaid on mitmeid, kuid ennekõike tasub vaadata just kvaliteetsete autokaitsevahendite tootjate poole. Firmad nagu Gyeon, Gtechniq, Nanolex, CarPro ja muud pakuvad kõik oma lahendusi.

Igal tootjal võib-olla siin-seal kasutusjuhendis pisemaid erinevusi, kuid üldiselt on kemikaali kasutamine üsnagi lihtne. Pihusta kaitsevahendit valitud tekstiilpinnale, vajadusel hõõru seda kindaga materjali sisse ja lase 12-24 tundi kuivada.

Tulemuseks on põrandamatt, istmekate või pagasiruumi põrand, mille peale vedelikud jäävad püsima. Tänu vetthülgavale kihile on vedelikke kuivatamine palju lihtsam ning see ei imbu koheselt tekstiili sisse. Reeglina kestab töödeldud pind vähemalt kuus kuud kuni aasta, mis tagab üsna pika kaitseaja.

Muidugi on hea idee selliseid tooteid kasutada ka tekstiilkatustega kabriolettidel. Väljastpool automaailma töötavad kaitsevahendid päris hästi ka näiteks jalatsite peal, muutes need mitte päris veekindlaks, aga veekindlamaks.

Vaata videot, kus demonstreeritakse näiteks Gtechniq I1 Smart Fabric pihustit põrandamatil:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.