Autoeksperdi blogi

Kuidas talvel velgede eest hoolitseda ja neid soola eest kaitsta?

Foto: Scanpix/TASS/Yegor Aleyev.

Talv tähendab autoomanikele sõiduki eest tihedamat hoolitsust ja puhastamist, et sõidukit lumest ja jääst puhtana hoida. Lisaks lumele ja jääle hakkab talveperioodidel rolli mängima teedele puistatud sool, mis auto kerele ja velgedele üldse hästi ei mõju.

Kindlaks tuleks teha, kas veljed sobivad üldse talvel kasutamiseks. Üks variant on muretseda talveks lihtsalt teine paar velgi ja rehve, mis võivad isegi tavamõõdust veidi väiksemad olla, et talvekuudel õigeid velgi soola eest kaitsta.

Puhasta velgi vähemalt kord nädalas

Kroomitud pinnaga ning masinaga töödeldud veljed üldiselt talvetingimustesse ei sobi. Kui edevate ja korralike velgedega ikkagi talvel sõita otsustatakse, tuleks pöörata eriti suurt tähelepanu nende hooldamisele ja puhastamisele.

Lumistel perioodidel tuleks seega velgi pesta ja puhastada iganädalaselt, et sool võimalikult ruttu ja tihti velgedelt maha saada. Samuti tasub enne talve tulekut veljed poleerida või spetsiaalse kaitsva kihiga katta, et neid lisaks piduritolmule ja pigile ka soola söövitava toime eest hoida.

Sooja garaaži parkimine võib tekitada küll tunde, et vähemalt ei pea auto ja korralikud veljed pidevalt ilmastiku käes olema, kuid tegelikult võib soojas ruumis kiiresti sulav jää ja lumi soola kahjustavat efekti hoopis kiirendada.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.