Autoeksperdi blogi

Kuidas võtta rattasõidule kaasa ka pere kõige pisemad liikmed?

Jalgrattaga sõitmine on suurepärane viis liiklemiseks. Tiheda linnaliikluse korral võib jalgratas olla autost tunduvalt kiirem liikumisvahend, rääkimata keskkonna säästmisest. Linnast väljas on jalgrattaga sõitmine suurepärane viis trenni tegemiseks või lihtsalt looduse avastamiseks.

Kuid siiski on jalgratastel omad vead. Ühe jalgrattaga saab enamasti sõita vaid üks inimene ning pere keskis sobivad jalgrattad enamasti juba suurematele lastele, mitte kõige pisematele. Õnneks on olemas kvaliteetsed Thule jalgrattatoolid, millega saab rattasõidule kaasa võtta ka kõige nooremad ja väiksemad pereliikmed. Sedasi on võimalik hommikust tipptundi vältida näiteks lapse jalgrattaga lasteaeda viies ning seejärel ise tööle vändates.

Tool võib käia nii ette kui taha

Jalgrattale lasteistet kinnitades tuleks aga selgeks teha, millist istet täpselt vaja on. Autoeksperdi valikus on selliseid Thule istmeid, mida saab kinnitada jalgratta esirauale, kuid ka klassikalisi taha paigaldatavaid toole. Tooli valides tuleb kindlasti jälgida, et see vastaks lapse kaalule ja eale.

Thule istmeid on lihtne paigaldada, kuna need on loodud praktiliselt kõikidele rattamudelitele sobima. Istmed on ehitatud sedasi, et kõige pisemad reisijad saaksid sõidu ajal põrutada kõige vähem. Samuti on mistahes ootamatute olukordade jaoks istmed varustatud viie punkti turvarihmaga, mis koos kiivriga sõidu lapse jaoks võimalikult ohutuks teeb.

Foto: Thule.

Lasteistmed on valmistatud pidades silmas kahte väga olulist põhimõtet: kaal ja puhtus. Seetõttu on Thule istmed tehtud vastupidavatest, kuid kergetest materjalidest, mida on vihma või pori korral väga lihtne puhastada.

Kvaliteetseid jalgratta lasteistmeid leiab nii Autoeksperdi kauplustest kui ka hiljuti avatud uuest e-poest!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.