Autoeksperdi blogi

Läheb kihutamiseks: Eesti meister Janelle Uibokand annab võistlushooaja stardiks paar soovitust

Mais startisid Eesti tuntuimad maastikurattasarjad Estonian Cup ja Eesti Maastikurattasari. Valitsev Eesti meister Janelle Uibokand annab osalejatele paar nõuannet, kuidas kogu rattavarustus mugavalt endaga kaasa võtta.

Võistlusele oodatakse nii tippsõitjaid kui ka harrastajaid

Mõlemad sarjad paistavad silma oma erakordselt hea korraldusega ja pakuvad osalejatele põnevaid radu erinevates Eesti paikades ja mõnusaid elamusi.

Starti oodatakse nii tippsõitjaid, harrastajaid kui ka esimest korda rattavõistlusele tulla plaanivaid inimesi – igal tasemel on võimalik valida sobiva pikkuse ja raskusastmega rada. Samuti on võimalik nii veeta ühiselt mõnus päev sportides terve perega, sest mõlemad sarjad korraldavad ka pere pisematele lastesõite ja tegemist jagub kõigile!

Hawaii Express Estonian Cup päris esimene etapp seitsmest hooaja peale toimuvast etapist, toimub tegelikult virtuaalsel kujul, kus kõikidel soovijatel on võimalik maha märgitud rajaga tutvumas käia ja lugematul arvul kordadel ennast uuesti proovile panna. Tulemuse kirja saamiseks on vaja nutiseadmes sõitmine salvestada ja seejärel saavad registreerunud tulemuse üles laadida.

Virtuaalse etapi rada on juba avatud ning selle tulemusi on võimalik üles laadida kuni 15. maini. Sarja esimene justkui päris etapp toimub aga Kõllestes 14. mai, kus tugevaimad sõitjad saavad osaleda pikimal Grand Prix sõidul. Mõõdukamat distantsi soovijad saavad startida maratonil ja nautlejad ja pisemad ratta huvilised saavad minna poolmaratonile.

Lisaks toimub kõige väiksematele tillusõit ja lastesõidud kahes stardis 7-8 aastastele ja 9-10 aastastele tüdrukutele ja poistele. Tillusõidul ja lastesõitudel on osalemine tasuta. 2022 hooajal selgitatakse ka Eesti parimad maastikurattamaratoonarid välja just Estonian Cupil, kui sarja viiendal etapil Kullamaal toimuvad Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis.

Registreerimine toimub läbi võistluse enda kodulehe ja noortele on registreerimisel ka muidugi pisut soodsamad hinnad. Loe lähemalt sarjast SIIN!

Suurtele spordihuvilistele mõeldud XXL-sõit

Boch Eesti Maastikurattasari kostitab käesoleval aastal osalejaid samuti seitsme etapiga, kuid erinevalt Estonian Cupist ei ole nende sarjas ühtegi virtuaalset etappi. Sarja esimene start on 7.mail Viljandis, kui stardib juba 22. Mulgi rattamaraton. Eesti Maastikurattasarjas esimesel etapil on võimalik lisaks tavapärasele põhisõidu ja poolmaratoni distantsile valida ka eriti pikk ja katsumusterikas XXL-sõit, kuhu on oodatud hästi treenitud spordihuvilised.

Lisaks Mulgi rattamaratonile on 2022 hooajal XXL-sõit plaanis ka sarja kolmandal etapil Alutagusel. Sarja ülejäänud etappidel on võimalik valida vaid põhisõidu ja poolmaratoni vahel, kus sõidurõõmu jagub siiski kõigile. Sarnaselt Estonian Cupile on ka siin lastesõidud kolmes erinevas stardis, ehk tillusõit kõige pisematele, lastesõidud 7-8 aastastele ja 9-10 aastastele. Osavõtt on taaskord muidugi tasuta!

Sarjast ja registreerimistasudest loe lähemalt SIIT!

Millist varustust kasutab Eesti valitsev meister?

„Olles ise valitsev Eesti meister maastikurattamaratonis ning samuti ka mõlema eelmainitud sarja valitsev mullune võitja tean ja oskan hinnata võistlustel käimise mugavaks tegemist. Olen ise aastaid kasutanud selleks nii Thule rattahoidjaid ja katuseboksi, mis aitavad mahutada kõik vajaliku ilusti ära nii pikematel kui lühematel väljasõitudel,” räägib Eesti valitsev maastikumaratoni meister Janelle Uibokand.

„Lisaks annan väikese pakkimise nipina kaasa soovituse soetada endale Thule RoundTrip rattakott, kus on võimalik riided eraldi taskutesse pakkida ja nii on nad mugavalt kättesaadavad ilma kotis tuhlamata. Ülimalt suur suur pluss selle koti juures on ka see, et peale võistlust või treeningut saad pakkida higised ja mustad riided tagasi kilejasse taskusse, ilma, et muid asju kotis määriks!“

Thule rattahoidjaid, katuseboksid ja rattakotid on võimalik soetada Autoeksperdi kauplustest üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.