Autoeksperdi blogi

Lihtsad autokeemia tarvikud, mis iga autojuhi talve kergemaks muudavad

Foto: Scanpix/Sakala/Elmo Riig.

Talvel tuleb autoomanikel rinda pista külmunud ja lumiste esiklaaside, uste, kojameeste ja paljude teiste katsumustega, mille lahendamiseks kasutatakse tihti raskemaid meetodeid kui vaja. Sageli saab talviste probleemide lahendamiseks appi võtta autokeemia, mis tihti nii aega kui ka närve säästab.

Esimene asi – talvine klaasipesuvedelik!

Külmade ilmade tulekul tasuks esimese asjana vahetada suvine klaasipesuvedelik välja talvise vastu. Selle lihtsa toimingu liiga hilja peale jätmine võib tähendada, et ootamatu külma korral külmub soojemateks ilmadeks mõeldud klaasipesuvedelik torustikus ära ning hiljem tuleb kurja vaeva näha, et seda süsteemist välja saada.

Uksetihendite kaitse

Vanemate sõidukite uksed võivad suuremate külmadega kinni külmuda, kuna kulunud uksetihendid ei pruugi enam kondensatsiooni nii hästi autost väljas hoida kui varem.

Selle asemel, et uksi vägisi kangutama hakata, tasub uksetihendid talvisel ajal lihtsalt Sonaxi kummihooldusvahendiga üle käia. Spetsiaalselt uksetihendite kinnikülmumise vastu loodud hooldusvahend hoiab uksed ka kõige paukuvama pakasega tervetena.

Lukusula ära hoia autos!

Lisaks tihenditele võivad talvel külmuda ära ka autouste lukud. Eriti mõjutab lukkude külmumine neid autojuhte, kes sõiduki uksi võtmega avavad, ent puldi puudumise või tõrke korral on hea teada, et vähemalt võtmega saab ukse lahti keerata.

Selliste ja teiste jäätumisega seotud olukordade tarbeks tasub talvisel ajal hoida käepärast kõige tavalisem jääeemaldi ehk lukusulataja, mis jäätunud luku sekunditega sulatab ja selle mehhaanilisi komponente tulevaste külmade eest kaitseb.

Oluline on meeles pidada, et see abivahend ei peaks asuma autos, vaid toas või taskus. Kui auto lukud on kinni külmunud, siis auto kindalaekas asuvast lukusulast on vähe kasu.

Klaasid puhtaks ka seestpoolt

Jää ja lumega kaasneb sageli ka liigne niiskus, mis auto klaase uduseks muutma hakkab. Pimedal ajal sõites on esiklaasi puhtus eriti oluline, kuna vastutulevate autode tuled võivad määrdunud klaasist läbi paistes juhti pimestama ja eksitama hakata.

Kuigi soojenduse abil saab enamasti klaasid suuremast niiskusest ja udust puhtaks, tasub klaase regulaarselt klaasipuhastusvahendi ja lapiga puhastada, et tagada parim võimalik nähtavus ka kõige pimedamal ajal.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.