Autoeksperdi blogi

Mida teha, kui auto konditsioneerist tuleb halba lõhna?

Külmadega ilmadega konditsioneer ei toimi, paljud pole seda kaua aega sissegi lülitanud ja võib-olla on auto lihtsalt seisnud. Seega võib soojemate ilmade saabudes hakata auto salongi tulema imelikku või lausa väga halba lõhna.

Tavaliselt on see seotud torudesse tekkinud kondensatsioonivee seismajäämisel ning segunemisel erineva sodiga nagu näiteks tolm.

See on väga hea kasvulava bakteritele ja haisu tekkimisele. Autot ära viskama õnneks ei pea ja tõenäoliselt aitab üks neist kolmest lahendusest.

Vaheta ära filter

Igal juhul tuleb aegajalt vahetada salongi filtrit, millest õhk läbi tuleb. See aitab hoiab teie salongiõhu puhta ja värskena. Samuti välistate variandi, et elu on tekkinud filtrisse. Uuematel autodel kuulub see tavaliste hooldusvälpade sisse.

Kontrolli äravoolu toru

Kliimasüsteemi kondensatsioonivesi peab saama välja voolata. Kindlasti olete kuumadel päevadel märganud auto all märga laiku? See tähendab, et kõik on hästi ja veel on võimalik välja pääseda.

Kui see ava on aastatega umbe läinud, siis on haisu ja elu tekkimine väga tõenäoline. Kui täpselt ei tea, kus ava asub ja ka internet ei aita, siis paluge teeninduselt abi.

Kliimasüsteemi puhastaja

Poodides müüakse ka spetsiaalset kliimasüsteemi puhastajat, mis hävitab bakterid ja eemaldab halva lõhna. Nende puhul on väga oluline toote õige kasutamine vastavalt juhendile. Siin on kirjas näiteks juhend Sonaxi vahendi kasutamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.