Autoeksperdi blogi

Miks mu telefoni aku ikkagi tühjeneb, kuigi on ühendatud autolaadijaga?

Autosse telefonilaadija seotamine tundub olevat lapsemäng. Astu poodi, vali õige otsikuga laadija ja valmis. Tihti pole isegi juhet ja otsikut vaja vaadata vaid ainult USB avaga laadijat, kuhu oma kaabli külge ühendad. Või kasutate laadijat, mille soetasite hea mitu aastat tagasi.

Tegelikult on seal peenikeses kirjas üks väga oluline asi, mida jälgida.

Tihti sõna otseses mõttes ongi peenikeses kirjas laadija peal, nii et loe või suurendusklaasiga. See on nimelt väljundvõimsus, mida kirjeldatakse ampritega: näiteks 2A, 1,5A, 1A.

Miks väljundvõimsus on oluline?

Eeldame, et teil on tänapäevane suure ekraaniga telefon, millega kasutate sõidu ajal näiteks Waze kaardirakendust, striimite muusikat või olete sellest mõne rakenduse abil teinud hoopis pardakaamera. Kõik need rakendused ja lisaks tavapärane telefoni töö tarbib väga palju akut.

Kui laadija väljundvõimsus pole piisav, siis ei jõua see telefoni akut täita ega isegi püsiva tasemel peal hoida. Energiat kulutatakse rohkem, kui laadija kaudu sisse tuleb.

Seega tuleks tänapäeval kindlasti vaadata laadijaid, mille väljundvõimsus on vähemalt 2A. Kui silmaga ei näe lugeda ja pakendil pole selgelt välja toodud, siis küsige kindlasti müüjalt üle. See aitab ka vajadusel veelgi mahukamate seadmete laadimisel nagu tahvelarvutid või miks mitte ka drooniakud.

Autoekspert – kõik autod, üks ekspert!

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.