Autoeksperdi blogi

Miks on just praegu parim aeg õlivahetuseks?

Sõiduautode mootorid koosnevad paljudest liikuvatest osadest ning edukaks toimimiseks vajavad need määrimist. Õli roll mootori efektiivsusel on esmatähtis, mistõttu tuleb valida õige õli ning seda kindlate ajaliste intervallide vahel vahetada.

Kuna ees soojemad ilmad ning sõidu nautimiseks uus hooaeg, on praegu hea aeg õlivahetus ette võtta. Seda mõistagi juhul kui viimasest õlivahetusest on möödas aasta või on vahepeal piisav läbisõit täis saanud.

Lisaks määrimisele jahutab õli mootorikomponente ning vähendab liigset hõõrdumist ja ülekuumenemist.

Ajapikku satuvad mootorisse ka korrosiooni ning muid kahjustusi põhjustavad mootorivälised osakesed, ent tänu õlivahetustele saab need kiirelt eemaldatud. Õlivahetusega kaasnevad ka muud boonused, näiteks kütusekulu vähenemine ning sõiduki üleüldise kestvuse pikenemine.

Paljud töökojad pakuvad ka ise õlivahetamise teenust, ent õigete vahendite ja sobiva kohaga on seda hõlpsasti võimalik teha ka kodus.

Autoeksperdis on hetkel käimas kampaania, mille käigus Shell Helix mootoriõli ostes saad tasuta kaasa ka remondikomplekti, mis kodused autoremonditööd kindlasti lihtsamaks aitab teha.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.