Autoeksperdi blogi

Miks on oluline teha rauaeemaldust autole paar korda aastas?

Regulaarne rauaeemaldamine kuulub auto põhjaliku puhastamise juurde ja seda tuleks teha vähemalt paar korda aastas. Enne talvehooaega on suurepärane aeg värvipinnad rauast eemaldada.

Tavaline autošampoon ei suuda eemaldada sageli auto värvipinnalt piduritest ja ümbritsevast keskkonnast pärit lendroostet. Rauaeemaldusvahend aitab eemaldada õrna rooste, tööstusliku mustuse ja muud metalliosakesed.

Lendrooste all mõeldakse õhus hõljuvaid metalliosakesi, mis kleepuvad auto pinnale ja hakkavad aja jooksul roostetama, kahjustades värvi- või lakipinda. Metallitolm tundub auto pinnal kare ja on eriti nähtav velgedel mustade või pruunide plekkidena, mis tavaliste pesuvahenditega maha ei tule.

Metalliosakesi on võimalik autolt maha saada rauaeemaldajaga, mida pihustatakse töödeldavatele pindadele. Rauaeemaldaja reageerib metalliosakestega ja muudab värvi, kui ainel lastakse auto pinnal toimida. Kõige raskemad plekid võivad vajada uuesti töötlemist.

Näpunäide! Kasutada võiks rauaeemaldajat isegi siis, kui auto värvipind tundub esmapilgul puhas. Võib tulla üllatusena, kui palju lillat värvi reageerinud metalliosakesi lõpuks nähtavale ilmub. Raua eemaldamiseks võiks kasutada näiteks SONAX XTREME rauapuhastusvahendit.

Kuidas vahendit kasutada?

1. Pese sõiduk.

2. Enne kasutamist loksuta pudelit.

3. Pihusta rauaeemaldajat töödeldavatele pindadele.

4. Jäta mõjuma 3-5 minutiks

5. Pühi pinnad pehme švammiga ja loputage põhjalikult veega.

6. Vajadusel korda protseduuri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.