Autoeksperdi blogi

Miks peab sääselaibad võimalikult kiiresti maha pesema ja kuidas seda teha?

Foto: Toomas Huik, Postimees / Scanpix Baltics

On vähe elusolendeid, kes mõjutaks meie suverõõme rohkem kui sääsed. Sulnis suveõhtu muutub päikese loojudes tõeliseks piinakambriks, kus mäng käib elu ja surma peale.

Parem ei ole lugu ka autoga sõites. Kuivad ja soojad ilmad võimaldavad lõpuks ometi sõita lõunamaiselt läikiva ja puhta autoga, kuniks loojub päike.

See häving, mis auto esiklaasilt, ninalt ja peeglitelt pärast vastu vaatab, ei ole kahjuks niisama veega maha uhutav. Kogenum juht teab ka, et tavaline klaasipuhastusvedelik vannub sellele sodile kiirelt alla. Kuidas sellest kõigest puhtalt välja tulla?

Ennetav töö

Täielikult vältida ei ole võimalik, kuid pesemist saab teha tunduvalt lihtsamaks, kui auto on korralikult kaitstud vaha või uudse polümeeridepõhise ainega.

Viimase puhul on eelis lihtne ja ülikiire töötlemine, mis ei vaja eeltööd. Aine katab värvipinnad vastupidava ja läikiva kaitsekihiga, mis vähendab tolmu ja mustuse kinnijäämist ning pärast iga autopesu tuleb läige automaatselt tagasi.

Võimalikult kiire puhastamine

Putukajäänused võivad kahjustada auto värvipindu ja seepärast tuleks need nii kiiresti kui võimalik eemaldada.

Kui spetsiaalseid vahendeid või võimalusi kohe pole, siis kasvõi tanklas kiiresti vee ja märja harjaga. Samas, väga tugevalt nühkida ja kraapida pole kindlasti hea. Kui putukad on kuumaga ikka väga kinni kuivanud, siis tuleb appi võtta karmimad vahendid.

Mitte ilu aga turvalisuse pärast

Näiteks selline Sonaxi toode peaks suvel kindlasti pagasiruumis kaasa reisima. Üks asi on auto esteetiline välimus, aga madala õhtupäiksega ja sääselaipu täis esiklaasiga sõitmine on lausa ohtlik, eriti kui kojamehed ja tavaline klaasipesu vedelik pildi ainult hullemaks nühivad.

Lisaks õigele ainele, on müügil ka spetsiaalsed švammid, mis aitavad laipu kergemini eemaldada, samas auto värvkatet kahjustamata.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.