Autoeksperdi blogi

Millise jalgrattahoidja enda autole valima peaks?

Foto: Shutterstock.

Nüüd, kui ilmad on läinud jälle soojemaks, kavatseb nii mõnigi ajada oma jalgratta uuesti keldrist välja, et minna sportima või lihtsalt mõnusat ilma nautima. 

Tahes-tahtmata tuleb inimestel soov avastada rattaga ka kodust kaugemaid paiku. Kui aga tulebki idee minna näiteks teise Eesti otsa, siis sadu kilomeetreid rattaga läbida on mõnevõrra keerukas. 

Siin on abiks autole mõeldud jalgrattahoidjad, kuid võib tekkida küsimus – milline valida?

Vali see, mis sinu autole sobib

Autoekspert pakub kolme erinevat tüüpi rattahoidjaid: katusele, veokonksule ning tagaluugile kinnituvaid. Siinkohal tulebki esmalt läbi mõelda, milline lisa sinu autol on olemas.

Katusele paigaldatavad jalgrattahoidjaid sobivad neile, kes soovivad, et rattahoidja oleks kasutusvalmis kogu hooaja vältel. Arvestada tuleb sellega, et katusele saad jalgrattahoidja panna ainult juhul, kui sinu sõidukil on olemas katuseraamid. 

Valida saab nii püstiasendis kui ka esihargi kinnitusega hoidikute vahel, kuhu on rataste paigaldamine kiire ja mugav ning mida on lihtne tõsta ühelt autolt teisele. 

Järgmine variant on veokonksule kinnituvad rattahoidjaid, mis oleks esmane eelistus neile, kes tahavad mitut ratast korraga transportida. Näiteks kuni kahe ratta vedamiseks on võimalik osta Thule RideOn 2 ja kui on tahtmine transportida kolme kuni nelja ratast, saab seda hõlpsasti teha Thule VeloCompact 3 hoidjaga. 

Kuna osad sõidukid tulevad tehasest ilma katuseraamideta ja veokonksuta, saab õnneks viimase võimalusena kasutada veel ka auto tagaluugile kinnituvaid jalgrattahoidjaid. Ka nende valikus leidub hoidjaid nii kahe kui kolme ja isegi kuni nelja ratta vedamiseks. 

Näiteks Thule BackPac 2, mis mahutab algselt küll kaks ratast, kuid tänu lisaadapteritele saab hoidjale panna isegi kolm kuni neli ratast. 

Samuti on enamik rattahoidjaid üsna suure kandevõimega, mis tähendab, et transportida saab ka raskemaid, näiteks elektrilisi jalgrattaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.