Autoeksperdi blogi

Millised on kütusel töötava eelsoojendi plussid?

Foto: Scanpix/Hennadii Minchenko.

Elektrilistest ja kütusel töötavatest eelsoojenditest on kindlasti kiirem just viimane. Mootoriruumi paigaldatud kütteahi soojendab mootoris kasutatava kütusega üles jahutusvedeliku ja salongi.

Mis on kütusel töötava eelsoojendi erinevused võrreldes elektrilisega?

Kütusel töötavatest eelsoojenditest pakub Autoekspert Webasto tooteid. Üks suur eelis elektriliste eelsoojendite ees on asjaolu, et kogu süsteem on juhtmevaba. See tähendab, et eelsoojendit on võimalik kasutada igal pool, ka kodust ja elektriallikast eemal.

Webasto soojendi on ka elektrilistest variantidest kiirem, soojendades mootori üles vaid 20 – 30 minutiga. Lisaks mootori soojendamisele võib ka Webasto eelsoojendi ühendada auto kliimaseadmega ning kütta soojaks ka salongi.

Miks valida Webasto eelsoojendit?

Eelsoojendi kasulikkuses ei kahtle tõenäoliselt keegi. See on üks olulisimaid lisasid, mida talvekuudel autole paigaldada saab, ning tõstab ka auto väärtust.

Osadel tänapäeva diiselmootoritega autodel on juba standardvarustuses lisasoojendi salongi jaoks, mistõttu on võimalik täienduskomplekti abil eelsoojendi oluliselt soodsamalt autole muretseda.

Jää puhastamisest ja sooja salongi istumisest oleme kõikide eelsoojendite puhul juba kirjutanud ning ka Webasto ei ole siinkohal midagi erinevat – auto saab kähku soojaks ja juhil jääb üle vaid sõitma hakata.

Webasto eelsoojendeid on võimalik juhtida nii kaugjuhtimispuldi, telefoni või taimeri abil, et tagada tõeline mugavus. Suvekuudel saab Webasto eelsoojendit kasutada hoopis salongi jahutajana. Nimelt suudab see puhuda salongi välisõhku ja hoida sedasi autot jahedamana. Selline funktsioon väldib autos liialt kõrge temperatuuri ja seisnud õhu tekkimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.