Autoeksperdi blogi

Millised tööriistad võiks iga koduse mehaaniku garaažis leiduda?

Foto: Scanpix/SIPA/Laurent Chamussy.

Üks soodsamaid variante auto hoolduse eest muretsemiseks on lihtsamad tööd ise ära teha. Olgu tegu 20 aastat vana või täiesti uue autoga – selle kallal töötamiseks läheb ikka tööriistu vaja.

Kindlasti ei pea alustav mehaanik kõiki tööriistu kohe ja korraga ostma. Hea variant on seda teha vastavalt sellele, mida parajasti vaja läheb. Mõned levinumad tööriistad on aga nii olulised, et võiks igal mehaanikul kodus olemas olla.

Igaüks, kes auto kallal vähegi tööd on teinud, nõustub tõenäoliselt, et padrunikomplektita lihtsalt hakkama ei saa. Komplekte on erinevaid – pikemaid, lühemaid, 1/4″, 3/8″, 1/2″ – ning tihti müüakse neid suure kohvriga ühes komplektis. Igal juhul on vähemalt algeline padrunikomplekt mida sellist, mis tuleks endale auto kallal töötamiseks esimese asjana muretseda.

Esimese asjana seostub inimestele mehaaniku tööriista mainides arvatavasti mutrivõti. See on hea põhjusega – need on lihtsalt asendamatud. Sarnaselt padrunitele saab ka mutrivõtmeid osta komplektina, kuid sel puhul võib võtta ka aeglasemalt ja koguda võtmeid selles järjekorras, kuidas neid parajasti vaja läheb. Kui võtmeid nullist peale hankima hakata, võib kindlasti vaadata narrevõtmete poole, kuna need võivad tüütumaid töid kõvasti kergemaks teha.

Teiste üldtuntud tööriistade seast võib välja tuua kruvikeerajad, mida tõenäoliselt igas majapidamises vähemalt mingil määra leidub. Olenevalt vajadusest saab neid muretseda juurde või kasutada olemasolevaid erinevatel otstarvetel – näiteks millegi lahti kangutamiseks.

Juba spetsiifilisemad autotööriistad on aga erinevad pikenduste ja liigenditega tööriistad ning erinevad näpitstangid. Oma koha iga mehaaniku arsenalis leiab ka korralik haamer, mis võib kinni jäänud poldi juures osutuda asendamatuks abimeheks.

Kui asjasse juba veidi tõsisemalt suhtuma hakata, tuleks mõelda ka korraliku tööriistakäru või -riiuli soetamisele, et asjad püsiksid organiseeritud ja kaduma ei läheks. Igal juhul tasub pilk peale visata suurele Kamasa tööriistade allahindlusele, mis veel kuni 10. novembrini kestab.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.