Autoeksperdi blogi

Mis on autostetoskoop ja mis sellest kasu on?

Foto: kuvatõmmis/YouTube.

Stetoskoop seostub enamikele inimestele tõenäoliselt eeskätt arstide, mitte mehaanikute ja autodega. Sellest hoolimata on autostetoskoop mehaaniku jaoks sõiduki vigade välja uurimisel sama oluline kui arstil patsientide puhul.

Autostetoskoopi saab kergesti arstide kasutatavast vahendist eristada pika metallist otsa järgi, mis asendab tavapärast ümarat ja lapikut otsa. Põhimõte on endiselt sama – puuduta stetoskoobi otsa vastu sõiduki osa, mille juurest kahtlast heli kostub, et paremini kuulda. Stetoskoobi kasutamiseks peab sõiduk enamjaolt siiski seisma.

Üheks populaarseks murekohaks, kus autostetoskoobist kasu võib olla, on mootor ja mootoriruum. Näiteks võib autostetoskoobi abil palju kergemini selgitada välja, kas ja kust kostub klõbinaid või muid probleemidele viitavaid helisid. Samuti on selle tööriista abil võimalik suhteliselt hea täpsusega selgitada välja näiteks selle, kust täpselt mootoris klopsimine kostub.

Kasutusalad ei piirdu loomulikult ainult mootoriga. Autostetoskoobi abil on võimalik kontrollida ka võimalikke õhulekkeid voolikutes või isegi seda, milline aknatihend tuult kabiini laseb. Tööriista kasutades tasub panna tähele, et stetoskoobi ots vastu liikuvaid osi ei puutuks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.