Autoeksperdi blogi

Oluline teada, kui tahad õues olles autost muusikat kuulata

Paljud tänapäevased autod ei võimalda muusikakuulamisega akut tühjaks tõmmata, sest lähevad võrdlemisi kiiresti energiasäästu režiimi. Töötava mootoriga muusikat kuulata pole aga ei ökoloogiline ega ka mõistlik.

Nende autode puhul, mis ise seda otsust ei tee, tuleb olla ettevaatlikum. Kui olete aku juba tühjaks lasknud ning kellegi abil ka uuesti auto käima saanud, siis tasub meeles pidada, et tänapäevastel autodel on niivõrd palju energiatarbijaid, et aku täiesti täis saamiseks ei piisa sageli ka pikemast sõidust.

Lahendab korraga väga mitu muret

Suvel ilmselt suuremaid probleeme käivitamisega ei teki, aga alalaetus ei tee akule head. Samuti võib kindel olla, et järgmine muusikakuulamine lõppeb tõenäoliselt palju kiiremini. Samuti võib halb üllatus saabuda sügise poole, esimeste külmadega.

Esimesest hädast aitab välja käivitusabi. Paljud neist toimivad ka akupangana, seega on teil autos kaasas väga suur ja võimekas energiamahuti, mis aitab nii tühjaks lastud aku puhul, kui ka telefoni ja arvuti laadimisel. Leidub ka taskulambiga versioone.

Tegemist on sisuliselt “šveitsi noa” auto versiooniga, kus ühekordne soetus lahendab tulevikus korraga väga palju probleeme.

Kui te teate, et aku on mitmel järjestikusel korral teid alt vedanud, siis on oluline kontrollida teeninduses aku tervist ning vajadusel lasta seda laadida. Tihti võibki olla probleemiks, et aku ei ole veel omadega läbi, aga lihtsalt ei ole saanud korralikult laadida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.