Autoeksperdi blogi

Parim kink külmadeks ilmadeks on üks korralik käivitusabi

Aku võib tühjaks saada mitmel eri põhjusel. Jäi tuli autosse ööseks põlema. Ilm läks väga külmaks. Õhtu jooksul mängiti autost liiga entusiastlikult muusikat. Olgu põhjus mistahes, tühja akuga ei sõida keegi kuskile.

Variante on sel juhul enamasti kaks: otsida välja doonoraku ja krokodillid või kui auto on kodus garaažis, leida akulaadija. Tegelikult oleks kolmas ja kõige lihtsam variant endale hankida üks käepärane käivitusabi, mis töötab vajadusel ka akupangana.

Tänapäevane käivitusabi on väike jubin, mis mahub lihtsalt mõnda autos olevasse panipaika, kus see vajamineva hetkeni meelest läheb. Samuti ei pea selle puhul muretsema, et midagi valesti ühendades katki läheb või pinge auto elektroonikat rikub.

Samuti võib käivitusabi tulla abiks juhul kui märkad tee äärde jäänud hädalist, kelle aku kerget abikätt vajab. Klassikaliselt krokodillidega käivitamise asemel saad nüüd lihtsalt küljetaskust akupanga moodi karbi välja võtta ja hädalise tee äärest päästa.

Tegelikult on säärastel käivitusabidel kasutusalasid lisaks akude käivitamisele veelgi – akupangana toimiv seadeldis lubab tänu mitmekülgsete adapterite lisamise võimalusele ka telefone, sülearvuteid ja muid elektroonikaseadmeid laadida.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.