Autoeksperdi blogi

Pole ainult talvemure: käivitusabi kulub ära ka suvel

Suvel tehakse üldiselt autoga erinevaid sõite rohkem kui teistel aastaaegadel. Küll minnakse randa, puhkusele, lihtsalt automatkale või hobiautoga lõbusõite tegema. Kuigi suvel sõidetakse rohkem, seostuvad enamik auto probleeme inimestele just talvega.

Näiteks ei mõtle enamik inimesi sellele, et ka suvel võib auto aku tühjaks saada. Vahest isegi suurema tõenäosusega kui talvel.

Mõnest tööriistast on abi nii suvel kui ka talvel

On tõsi, et sõites laeb generaator auto akut, kuid kui vaadata suuremat pilti, on suvel tihti aku ka suurema koormuse all. Seda eriti seistes, mil mootor ei käi ja generaator ei tööta. Autost mängitakse muusikat, autos laetakse matkal või rannas olles telefoni, kliimaga autosse saab minna end väga palaval päeval isegi jahutama. Kõik see kurnab sõiduki akut, mistõttu on ka suvel selle tühjaks saamine reaalne oht.

Suvi on hea aeg ka tulevikus valmistumiseks, mistõttu võib just siis leida häid pakkumisi mõnele talvisele tööriistale või olulisele lisale.

Üks selline lisa on eelräägitust tulenevalt ilmselgelt käivitusabi, millest on kasu nii suvel kui talvel: iga ilmaga, igas olukorras. Kompaktne käivitusabi mahub paljudel sõidukitel isegi pagasiruumi katte alla ning ei mõjuta seega sõitmist ega auto mahutavust mingil määral. Samas on juhil alati kindlus, et isegi kui aku tühjaks saab, ei ole sellest midagi hullu.

Teine oluline asi, mis autos võiks igal juhul olemas olla ning mis on samuti nii suvel kui talvel kasulik, on akupank. Soodsa hinnaga pisike akupank võib teinekord tulla abiks telefoni, kaasaskantava kõlari või kasvõi arvuti laadimisel, kui autos seda parajasti liiga ebamugav teha peaks olema.

Mis kõige parem – just praegu on nii akupankadel kui ka käivitusabidel Autoeksperdis sooduspakkumised.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.