Autoeksperdi blogi

Porihooaja kõige vajalikumad lisatarvikud lapsevanematele

Kevade alguse, linnulaulu ja sinilillede romantika ja hingehelina meepotis on üks tõrvatilk – muda. Kui täiskasvanu suudab veel kuidagi oma jäsemed enam vähem kontrolli all ja mudalärakad porimatil hoida, siis lastel on see keerulisem.

Ühtepidi tuleneb see muidugi nende füsioloogiast ja jalgade pikkusest, teisalt eakohasest võimetusest hoolida sellistest tühistest asjadest nagu kord ja puhtus.

Sestap on mõttetu võidelda evolutsiooniga ja lihtsam on väga odava raha eest omale hingerahu osta.

Istmekate

Olles autot ostes maksnud väga suure summa eritooniga ning aktsenttikanditega istmete eest, tundub tobe see kinni katta. Teisalt, just sellepärast seda tegema peaks. Porihooaeg saab läbi ja lapsed kasvavad suureks, siis on hea kate eemaldada ja tulemust imetleda.

Tekstiilistmete puhul tähendab aga salongipesu palju suuremat kulutust kui istmekate.

Lisaks kaitseb see istet ka kõige muu eest, mis sinna lõbusate autoreiside ning igapäevaste toimingute käigus võib sattuda. Katteid on eri mõõdus, universaalsemad katavad vajadusel ära ka kogu tagaistme.

Samuti ei pea katted olema leopardimustriga või muul moel koledad ja maitsetud. Olemas on täpselt konkreetse margi ja mudeli jaoks toodetud katteid.

Esiistme seljatoe kate

Porihooajal isegi olulisem kui tavaline istmekate. Sageli on istmete seljatoed plastikust ja saabaste tehtud jäljed ei tarvitse olla ainult mitte pindmised vaid kriipida mustust sügavamale. Kes on üritanud plastikut pesta autos, see teab, et ilusa lõpptulemuse saavutamine on väga raske

Seljatoe katte paigaldamine on väga lihtne ja kiire. Laste rõõmuks võite selle soetada ka mingi pildiga, aga natuke maitsekam on muidugi tumedam ja silmapaistmatu kate.

Samuti võib seljatoe puhul kasutada veel eriti praktilist lahendust, millel on olemas erinevad taskud, kuhu lapsed saavad mänguasju ja muud olulist peita.

Porimatid

Taaskord asi, mille puhul võiks mõelda, et porimatid on nagunii kõigil olemas. Tegelikult ei ole. Uue autoga on need tavaliselt kaasas vaid lisavarustuses, paljudesse pole tahetud või raatsitud osta.

Tõepoolest, automargi embleemiga riidest porimatid on kindlasti ilusamad. Samuti suudavad täiskasvanud enamvähem hinnata, kas peaks enne sisenemist jalgadelt pori maha kloppima või on jalas hoopiski peened, tallamustrita nahkkingad.

Lapsed taaskord sellistest peensustest ei hooli. Olgu saapad mudast rasked kui telliskivid, kui kõlab kutse autosse tulla, siis minnakse.

Stiili ja esteetika pärast muretsejate südant rahustab see, et porimatte saab osta ka konkreetsele automargile või lihtsalt tavalise kummist mati ainult tagaistujatele, seega saab väga hästi nii, et hundid söönud, lambad terved ja auto puhas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.