Autoeksperdi blogi

Puust ja punaseks: mis tarvikuid on vaja, et kodustest tingimustes auto ise ära pesta?

Foto:Shutterstock.

Ilmatarku uskudes ei ole kaunid ilmad kaugel ning auto välispesu ei pea enam piirduma morjendavate äikesevihmade käes parkimisega.

Et auto kodustses tingimustes korralikult seest ja väljast läikima lüüa, on kindlasti vaja spetsiifilisi vahendeid. Milliseid?

Hea ettevalmistus tagab sujuva pesu

Esmalt on vaja mõistagi sobivat ning soovitatavalt varjulist kohta, kus autopesuga alustada. Päikese eest tuleks auto eemale toimetada just seetõttu, et vastasel juhul kuivavad autole üsna kiiresti peale inetud veeplekid. Kojamehed võib seejärel suunata üles.

Pesemiseks läheb iseenesestmõistetavalt vaja voolikut, ent efektiivsust aitab kindlasti tõsta survepesur. Seejärel tuleb välja vaadata õiged käsnad ning lapid.

Kindlasti ei tohiks kasutada tavalisi majapidamises kasutusel olevaid lappe, mis võivad autot kriimustada. Lappe peaks kindlasti olema mitu, sama lugu on ka harjade ja ämbritega (nii šampooniga kui ka puhta veega).

Kui pesuämbrid on veega täidetud, tuleb sinna lisada õiget ehk konkreetselt autole mõeldud šampooni. Tihtipeale lisavad inimesed korraliku pesuaine asemel nõudepesuvahendit, näiteks Fairyt, kuid seda kindlasti teha ei tohiks. Auto võib ju puhtaks saada, ent värvkate saab kahjustada.

Põhjaliku pesu tarveks, mille järgselt auto ka päriselt puhtana püsib, tuleks endale hankida ka leotusainet, putukaeemaldusvahendit ning veljehapet.

Ustevahesid ning rattakoopaid ei tohi unustada

Pärast esmast loputust võib autole pritsi abil kanda leotusainet, mis suurema mustuse justkui lahti võtab. Kuniks aine mõjub, võib asuda näiteks velgede puhastuse juurde.

Tänu piduri-ja tänavatolmule on veljed kõige räpasem auto osa, mispärast tuleks sinna pritsida samuti leotusainet ja veljehapet ning seejärel harjaga kõik kohad üle käia.

Kui see on tehtud, tasub autot mõned meetrid edasi lükata, et näha võimalikke ja alatasa vahele jäävaid kohti. Kindlasti tuleb velgede puhul kasutada eraldi käsna ja harja ning pesuriga üle lasta rattakoopad.

Seejärel võib nii leotuse kui ka veljed veega puhtaks lasta ning asuda autole käsna või pesukindaga šampooni kandmist. Viimast tuleb puhast vett täis ämbris aeg-ajalt loputada ja jälgida, et sinna peale ei koguneks kriimustavaid tükke.

Vett tuleb kindlasti pärast lasta suunaga allapoole, et tihendid kahjustada ei saaks. Levinud “reegli” järgi pestakse autosid tavaliselt ülevalt alla, alustades katuselt.

Kui kogu auto, sealhulgas ka näiteks uksevahed, on puhtaks lastud, võib asuda kuivatamise juurde. Esmalt on mõistlik veekaabitsaga suurem vesi maha tõmmata ning alles seejärel puhta mikrofiiber-lapiga kere üle käia. tõenäoliselt läheb protsessi jooksul vaja mitut lappi.

Kui majapidamises peaks leiduma suruõhupüstol, saab sellega tihendite vahelt ning muudest kitsastest kohtadest vee “välja ajada”. Selliste vahenditega autopesu tulemuseks on igal juhul üks puhas ja särav sõiduk!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.