Autoeksperdi blogi

Soodne aeg tööriistade soetamiseks on käes, aga millest alustada?

Üks parimaid viise auto hoolduskuludelt kokkuhoidmiseks on lihtsamate – ja miks mitte ka raskemate – tööde ise ära tegemine.

Jah, tänapäeva uute autode kallal töötamine võib olla keerulisem kui kolmanda põlvkonna Golfi puhul, kuid statistika näitab, et suur hulk eestlasi ei sõida kõige viimaste mudelitega ning isegi uutel autodel on võimalik üsna kerge vaevaga lihtsamaid töid, näiteks õlivahetust, ise teha. Kuid olgu tegu algaja või kogenud mehaanikuga, korralikke tööriistu läheb vaja igal juhul.

Padrunite ja võtmete komplekt

Iga endast lugupidava mehaaniku arsenali peaks kuuluma vähemalt üks komplekt võtmeid ja padruneid. Tihti müüakse neid koos, lihtsalt mehaanikukomplektina. Sellist kohvrit valides tasub pöörata tähelepanu võtmete ja padrunite suurustele ning viia end kurssi enda sõiduki jaoks oluliste mõõtudega.

Pikk narrevõti

Enamasti on autod ehitatud selliselt, et kõikide tööde jaoks ei piisa ainult tavalisest padrunvõtmest, kuna tihti asuvad mutrid ja poldid sellises kohas, kuhu lihtsalt käega ligi ei pääse. Pika või isegi teleskoopvarrega narrevõtmed on loodud just säärasteks töödeks ning ühtlasi saab neid kasutada mõne tugevama mutri lahti kangutamiseks.

Korralik tungraud ja tugijalad

Paljudel autoomanikel ei ole garaaži või garaažis kanali ehitamise võimalust, mistõttu jääb ainsaks alternatiiviks tungraua abil auto alla pääsemine. Kuna just tungraud on see, mis esialgu autot üleval hoiab, ei tohiks siinkohas sente lugema hakata. Kindlasti tuleks muretseda ka kvaliteetsed “pakud” ehk tugijalad, mille peale üles tõstetud auto seisma jääb.

Alternatiivne variant on osta või ehitada ka kaldtee ehk ramp, kuid tungraua eeliseks on asjaolu, et seda on lihtne kaasa võtta ja vajadusel näiteks tuttava garaažis kasutada.

Juunikuu lõpuni on Autoeksperdis paljud Kamasa Tools tööriistad ja tooted üle 50% allahindlusega, mistõttu on just nüüd aeg oma esimesed tööriistad soetada või seniseid varusid täiendada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.